Bedava Elektrik

52RYVz.jpg

patent alınmış mı anlayan var mı ?
Tarihin çöplüğünde demode ve işe yaramaz patenti alınmış bir sürü alet var.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
@Biryorum üstadım bu konuda bana katılmayacakdır ama ben ülkemizden bilim ve teknoloji dünyasını şaşkına çevirecek bir çalışma çıkacağına hiçbir zaman ihtimal vermiyorum. Biz şu an batının şu anki ve geçmişteki bilimsel ve teknolojik düzeyini anlamaya ve çözümlemeye çalışıyor ve bu düzeyde sanayi ve bilimsel üretimler yapıyoruz . Biz onların ürettiğini algılayıncaya kadar onlar başka limanlara yelken açmış oluyor ve bu mesafe Türk ün tembel ve atalete uğramış beden ve zihin yapısıyla asla kapanmaz. Japonlar gibi kendimizi bir hedefe kitleyecek milliyetçi ruhu biz çokdan kaybettik.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın @ÖKSÜZÇOÇUK haksızlık ediyorsunuz.ülkemizde gayet irfanı geniş beyinler var ama hür değiller.şimdi bana sorsalar eğitimim ve gelecek kaygım olmasa bütün zamanımı 3d yazıcılara verirdim.gelecek o yönde.şöyle örnek veriyim bizim koskaca osmanlı üretim araçlarını yani çift öküzü halka dağatarak 700 sene hüküm kurabilmiş.yeni nesil üretim aracı 3d yazıcılar olacaktır.devlet büyüklerimiz bu projelere yönlendirse çok güzel şeyler çıkacağından kuşkum yok çünkü aselsanın başarıları ortada.kullanılabilir yazıcıları devlet dağıtsa osmanlının atüt ekonomi modeli yeni kalkınma ve refah hamlemiz olabilir.

sayın @ÖKSÜZÇOÇUK haksızlık ediyorsunuz.ülkemizde gayet irfanı geniş beyinler var ama hür değiller.şimdi bana sorsalar eğitimim ve gelecek kaygım olmasa bütün zamanımı 3d yazıcılara verirdim.gelecek o yönde.şöyle örnek veriyim bizim koskaca osmanlı üretim araçlarını yani çift öküzü halka dağatarak 700 sene hüküm kurabilmiş.yeni nesil üretim aracı 3d yazıcılar olacaktır.devlet büyüklerimiz bu projelere yönlendirse çok güzel şeyler çıkacağından kuşkum yok çünkü aselsanın başarıları ortada.kullanılabilir yazıcıları devlet dağıtsa osmanlının atüt ekonomi modeli yeni kalkınma ve refah hamlemiz olabilir.
Aselsanın ürettikleri ancak batı teknolojisinin paralelinde , bunu yapmak bizi dünya devi yapmaz sanayide , bunu yerli PLC konusunda çok tartıştık. Senin urettiğin şey mevcut uretimlerden daha verimli daha özgün daha stabil daha ekonomik değilse yapman ancak senin egonu tatmin eder...

özgünlük için ihtiyaç olması gerekir.mesala siz ağaçtan üzüm toplarken yorulmalısınız ve sıkılmalısınız ki üzüm toplayan makinayı düşünmelisiniz.ve şunu da belirtmeliyim tüm savaş teknolojisi nazi almanyasının fikirleridir.siz abd nin kullandığı iha ların ilk mucidi naziler olduğunu biliyor musunuz.gprs sistemine girmiyorum bile.

Türkiye şu an otomasyon açısından kocaman bir sıfır. Alın bir OTOMASYON dergisi inceleyin. Yabancı şirketler ve onların temsilcisi 32 dişi sırıtarak poz veren Türk genel müdürleri. Midem bulandığı için iptal ettim dergi aboneliğimi. Bize ait olmayan otomasyon ve üretim sistemleriyle şu an biz ne üretiyoruz. Avrupa'ya oto yedek parçası.....

Neyse sana iyi uçuşlar o zaman :)

size yine katılmıyorum.bursaya kocaeline bir gidin.orada bikaç ustayla tanışın.tek başlarına sıfırdan otomobil üretecek bilgiye ve donanıma sahipler.neden kendi markamız yok sizce ? devlet ötv gelirini hiç etmek istemez.biraz geniş düşünün derim

evet beyim çok haklısın.bizden hiç birşey olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,902
Kullanıcılar
451,050
Son üye
bayGizem35

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri