Bulaşık Makinesi Tavsiyesine İhtiyacım Var

kesinlikle katılıyorum. elektronik alet aslında şans işi. istediğiniz kadar iyi bir markayı alın ufacık bir hata başınıza dert açabilir... o yüzden ürününü satana kadar değil satış sonrası verdiği destekle de sahiplenecek bir marka alın derim ... bende çamaşır makinesi arayışı içindeyim... özellikleri ve bu tarz kritik noktalarda aldığım en iyi marka tavsiyesi bosch ve lg oldu... daha önce ikisini de denememiştim ama forumları okuyunca ve internette biraz araştırma yapınca tavsiyelerin yersiz olmadığını anladım. her makinenin pahalı ve ucuz modelleri var sonuçta ama içlerinden hem özellik hem de bütçe olarak kendinize uygun olanı bulabileceğinizi düşünüyorum

beyaz eşya şans işi olduğu kadar birazda kullanımada bağlı bence... bosch kaliteli bir marka.. fakat bizim standartlarımıza göre biraz pahalı.. lg beyaz eşyada ABD'de bir numara... fakat ülkemizde pek tanınmışlığı yok... verdiğiniz bu 2 marka arasında öyle çok fiyat farkı yok.. bosch biraz daha yüksek.. @gs3531'in dediği gibi önemli olan yetkili servisin düzgün olması...

merhabalar bende bulaşık makinamı yenilemek istiyorum eski makinam arçelikti son 1 seneye kadaar memnundum ama şimdi bosch almak istiyorum çelik yüzeyli olanlardan almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir bide zeolit kurutmalı olması çok farketiriyormu kurutmada? teşekkürler...

Bulaşık Makinası almayı düşünüyorum!! (eşimin baskısıyla) :rolleyes: Neredeyse bütün markalara baktım... Tüketici şikayetlerininin çok olduğu Arçelik almayı düşünmüyorum. (arçelik ütü'yü 350TL'ye almıştım tamiri parası yarısını istediler.) Ayrıca hiç bir özelliği olmayan bir Arçelik almaktansa biraz fazla para verip kaliteli bir ürün almak istiyorum. Liste fiyatlarında 1.200TL denilen makinalara baktım. İnternetten peşin fiyatına baktıktan sonra bayilerine (AVM'lerde indirim yapmıyorlar) gittim. Arada 50-100TL oynuyor. Taksitli almaktansa peşin alarak 300-400TL kar etmek mantıklı geliyor.. Ayrıca iki motor biri küçük 100TL kablolar vs. 50TL yazılım bütün makinalar için verilen para 1000 lira bir makinanın yazılımı bir kuruşa dahi gelmiyor.. 250TL mal edilen bir ürünü 200-3000TL'ye satıyorlar.......... Aynı makinayı ÇİN'de imal edilirse 150,00TL ne kadar para kazanıyorlar.........

Arkadaşım marka olarak kalite ararsan Elektrolux'ün ürünlerine veya hotpoint e bak derim. Ancak fiyatları tuzludur söyliyim. Servisyedek parça hizmeti açısından ise yerli firmalar da sıkıntı çekmezsin. Hayırlı olsun...

Forum istatistikleri

Konular
128,992
Kullanıcılar
451,203
Son üye
ilayda.ugur

Yeni konular

Geri