CNC Router Tasarımım İçin Bilgi Eksikleri

CNC Routerın alüminyumları kesildi. Fotoğraftaki cetvel 30 cm. Köprü levhasının yüksekliği 530 mm. Tabla 450 (X) x 420 (Y) mm (işleme alanı yaklaşık 390x310 mm, Z 165 mm). T kanal 8 mm genişliğinde. T kanallı Tabla ve X plakası 25 mm, diğerleri 20 mm 7075 T651 alü levhadan işlendi. Tabla yüzeyi, köprü iç yüzeyleri ve sigma yan yüzeyleri taşlanacak. Bayramdan sonra kasnaklar, vidalı miller de (Polymak) işlenecek. Kablolar ve diğer eksikler tamamlanacak.

Alü levhalarda üretimine bağlı eğrilikler var, kullanmayı düşünenlere taşlama yapılmasını öneriyorum. Tabla aslında işlenmeden önce taşlanmıştı, T kanallar açıldıktan sonra tekrar eğildi, bu nedenle taşlanması gerekiyor. Tabla ölçüleri işleme alanımdan büyük olduğu için (hem X ve hem de Y doğrultusunda) dışarıda yaptırtmam gerekiyor.

WA0011_A.png
IMG-20160910-WA0012.jpg

Birleşince aşağıdaki gibi olacak. Çizim teknik resim kurallarına uygun değil, sadece iki boyutlu çizebildiğim için daha çok kesim planı çıkarmaya yönelik.

CNC.png

Son düzenleme:
2. boyut çizimle onca pocketi iyi hesaplamışsın. 7070'mi aluminyumlar?

İki boyutlu çizip üç boyutlu düşünmek zor. Hata yapıp yapmadığımı ben de merak ediyorum, birleşince belli olacak. Alü levha 7075.

Son düzenleme:
Alüminyum levhalara işleme dahil kaç mecidiye verdin abi :D

7075 Levhalar 19 TL/kg yaklaşık 1000 TL tuttu.

Kesim için fiyat veremiyorum, firma aramızda kalmasını istedi.

Yusuf beye normal fiyatin altinda kesmistir tahminimce. O yuzden fiyat veremiyordur.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Tabla kanalları biraz fazla mı küçük sanki ? Standart T slot kanallardan mı yok özel ölçü mü

Standart. Bir büyük tip (10 mm) 25 mm kalınlığındaki alü tablayı zayıflatabilirdi.

upload_2016-9-10_18-41-28.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri