Elektrikçilerin Maaşları Neden Düşük?

Hocam Yıldız Teknikden mezunum, da diğer üniversiteden mezunlar ölsün mü? Zihniyetine kurban olduğum arkadaşım.

Aynı zamanda bu forumda üye bir abimiz İTÜ den mezun7 yıl özelden çekmiş ve şimdi kamuda çalışıyor.
Hem siz hangi üni. mezunsunuzda bu üniversiteleri küçümser tarzda yazıyorsunuz.Aslında bunun cevabı da farketmez Çünkü sizin hiçbir üniversiteyi küçümseme HAKKINIZ YOKTUR.

Sütçü İmam ,Fırat .....vb üniveristelerinden mezun olanlar gelmiş burda özeli kötülüyor buralardan mezun olmuşsanız zaten devletten başka seçiminiz yok

Size bu iki örnek yeterli olmuştur.Yok olmadıysa ben size birkaç tane daha vereceğim.

Biz başarısız hocam, böyle tek tük bizim gibi ezik tiplerde çıkıyor :) biliyorsun bizim üniversiteler çok iyi olduğundan öyle bir teknik bilgi görüyoruz sorma gitsin, hocalar gözleriyle çığır açıyor bize, olanaklar laboratuarlar mükemmel ötesi. Mezun olduğumuzda her konuya hakimizi zaten :))) la havle hepsi devlet okulu be oğlum, fotokopilerle dersler geçiliyor. Patronlarda bize bir değer veriyor sorma gitsin :)

:)yukarda yaszılanları yorumları okudum kendı kendıme:)yıllarca bedava çalışmışız dedım okul olarak bızden iki yıl fazla okumuş iş tecrubesı sifir 3000-4000 dolarlardan bahsedıyor acaba iki yıl daha okusaydım:)banada 3000-4000 dolar verırlermıydı:)cevap hayır okulda iş tecrubesı dersı olmadığı için vermezlerdı herkese hayırlı kazançlar inşallah hedeflenılen maaş artı prim artı tatil kazanırsınız allah yolunuzu açik etsın:)

Sende 2 yıl fazla okusaydın ya dede, tutan mı vardı :) gecenin 2,5 unda pompaları düşünmezdin.:cool:

Moderatör tarafında düzenlendi:
:)bu yaşta gecenın o saatınde daha iş peşinde olmam siz gençlerı kıskandırması lazım şunu soylıyeyım bukadar iş peşinde koşmam benı mutlu edıyor yarın mesela sivas.samsun trabzon iş seyahatına çikcam yaptığım cihazın tanıtımını yapcam :)burada genç muhendis arkadaşlar yaş 60 olunca ne yapacağım kaygisındalar alın size örnek yaş 70 olana kadar iş yapacak durumdayım ılerısını alllah bılır

Sende 2 yıl fazla okusaydın ya dede, tutan mı vardı :) gecenin 2,5 unda pompaları düşünmezdin.:cool:

:)yukarda yaszılanları yorumları okudum kendı kendıme:)yıllarca bedava çalışmışız dedım okul olarak bızden iki yıl fazla okumuş iş tecrubesı sifir 3000-4000 dolarlardan bahsedıyor acaba iki yıl daha okusaydım:)banada 3000-4000 dolar verırlermıydı:)cevap hayır okulda iş tecrubesı dersı olmadığı için vermezlerdı herkese hayırlı kazançlar inşallah hedeflenılen maaş artı prim artı tatil kazanırsınız allah yolunuzu açik etsın:)
3000 4000 dolardan bahseden hayal gücüne kurban olduğum arkadaşlar kim o kadar az paraya çalışılır mı hem en az 60.000 dolar isteyin hem sizin bu ilandan neyiniz eksik:https://www.cia.gov/careers/opportunities/science-technology/electrical-engineer.html

Ben de bazılarını anlamıyorum adam bilmem kaç yaşına gelmiş hala koşturabiliyor bunu neye borçlu olduğunu bilmiyor arkadaş sen özelde çalışmış olsaydın o kamuda çalıştığın yılları şu an zar zor yürüyor olurdun ama kamu sana haftasonları kendine vakit ayırabilme imkanı,akşam 5 den sonra spor yapma imkanı sağlıyordu ama sen o yıllarına şükretmen gerekirken ben o yıllarda köreldim diyorsan işte tam da o zaman büyük bir Ayıp yaparsınız bence her neyse benim sizi eleştirmeye hakkım yok tabi ama bence size göre kötü geçen yılları bir daha düşünün belki de o yıllar sayesinde şimdi seyahate çıkıyorsunuz.Fakat biz toplum olarak ne yazık ki şükretmesini bilmeyen karnı bir türlü doymayan aç gözlü insanlarız.Bir yerde bizden daha çok kazanan bir insan görünce bazıları strese giriyor arkdaşlar illa ki sizden düşük ve yüksek ücrette çalışanlar olacak başınızı sokacak güzel bir ev güzel bir aile bir de arabanız varsa Susun ve Şükredin

:)benim kamuda geçen toplam yıl 10 yıl onuda özelde çalıştığım gıbı çalışmayı prensıb edındım ıster ıstemez kamuda iş bulamıyordum kendıme molotonluk oradan kaynaklanıyordu ha niye istıfa edıp ayrılmadın sorarsanız 10 yılın bırıkmış tazmınatı vardı zaten maaş yuksek değıl emeklılığede az kalmış tazmınatı alayım dıye 10 devam ettım önceden özelde çalıştığım iş ortamını bulmak zor ama şuanda kendı iş ortamımı yaratıyorum yurtdişi yurt içi önceden formen olarak gıdebılıyordum kamuda kapandı yurt dişi emeklı oldum daha açilmadı yurt dişina gıtme olanaği :)bır başka konu toplum olarak şukretmeyı bılmıyen insanlarız derken kişiye gore değışır yaşim 80 de olsa çalışabılıyorsam çalışırım yuce mevlam çalış ya kulum demış:)yan gelıp yat dememış:)yaş ılerledı bayrağı gençlere devretmek dersenız benden daha ıyı yapacaksa gençler zaten devrederız hazıra konmak ıstıyorlarsa çok beklerler:)

Ben de bazılarını anlamıyorum adam bilmem kaç yaşına gelmiş hala koşturabiliyor bunu neye borçlu olduğunu bilmiyor arkadaş sen özelde çalışmış olsaydın o kamuda çalıştığın yılları şu an zar zor yürüyor olurdun ama kamu sana haftasonları kendine vakit ayırabilme imkanı,akşam 5 den sonra spor yapma imkanı sağlıyordu ama sen o yıllarına şükretmen gerekirken ben o yıllarda köreldim diyorsan işte tam da o zaman büyük bir Ayıp yaparsınız bence her neyse benim sizi eleştirmeye hakkım yok tabi ama bence size göre kötü geçen yılları bir daha düşünün belki de o yıllar sayesinde şimdi seyahate çıkıyorsunuz.Fakat biz toplum olarak ne yazık ki şükretmesini bilmeyen karnı bir türlü doymayan aç gözlü insanlarız.Bir yerde bizden daha çok kazanan bir insan görünce bazıları strese giriyor arkdaşlar illa ki sizden düşük ve yüksek ücrette çalışanlar olacak başınızı sokacak güzel bir ev güzel bir aile bir de arabanız varsa Susun ve Şükredin

Forum istatistikleri

Konular
128,840
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri