Elektrikçilerin Maaşları Neden Düşük?

Tabi zaman hal 90 lı yıllar olsa bende özeli seçerdim ama artık 2012 deyiz ve bazıları hala şartları 10 yıl önceki şartlar sanıyor çok yazık ve hala şükretmesini bilmiyor neymiş yok dede ben hazıra konacaktım bu gece evine gelip senin gizli projelerini çalayım diyordum neyse çok beklermişiz ne de üzüşimdi sen o projeleri bankaya koy aman bir şey filan gelir başına şimdiki halinizide kamuya borçlusunuz ihanet etmeyin bence özelde çalışır gibi çalışmış :) :) :)
Tabi pazar günleri de işe gidiyordunuz paranızın sadece 1500 lirasını çekip gersini çöpe atıyordunuz değil mi Güldürmeyin beni ya

kardeş tamamda sen devleti seç benim anlamadığım özelde çalışmayı düşünenlere neden bu kadar engel olmaya çalışıyorsun milletten SANANE

Peki insanlar devlette çalışmayı isteyince koyulan o tepkiler, aşağalamalar???

kardeş tamamda sen devleti seç benim anlamadığım özelde çalışmayı düşünenlere neden bu kadar engel olmaya çalışıyorsun milletten SANANE

Arkadaşım zaten birkaç gün önce diğer üniversiteleri kçümseme tarzında yazdığınız mesajlar yüzünden şu an size karşıyım.
Burada amacımız daha kararını vermemiş ve kamu ile özelin dezavantaj ve avantajlarını merak eden üyelere yardımcı olamakdır bu forumda sizin basit vast SANANE fikrinize göre hareket edilseydi hiç kimse birbirine yardım etmez her soru cevapsız kalırdı dün size attığım özel mesajda forum kuralları ve kaliteyi koruma ile ilgili yazıları OKUYUN ve ondan sonra cevap yazınız

Peki insanlar devlette çalışmayı isteyince koyulan o tepkiler, aşağalamalar???

Dostum boşuna ihvan Bey ile tartışmaya girmeye değmez birilerini küçümseyen insanden ben ve bu forum zaten birşey beklemesin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu tür konulara uzak olanlar, niye böyle devlette çalışma lehine tepki verdiğimizi anlamıyorlar. İki yüzlülerden bıktık artık. Sağ gösterip sol vurunlardan, özelin fırsatlarla dolu olduğunu söyleyip, yenilere o kadar maaş verilmez diyenlerden, hep vaatlerden bahsedenlerden, çoğunluğu görmeyip küçük bir azınlığın yolunu doğru görenlerden bıktık artık. Ali ağaoğlu, sabri sarı oğlu gibi adamlar ilkokul mezunu zengin diye, okumayın bak zengin olun diye tavsiye mi edelim!!!

Bunlar tavsiye etse bile şaşmam ben bu ikiyüzlülerden beklenir

:)guldurmeyın allah aşkina yahu size kamuya gıtmeyın öcu var dıyenmı var özelde baklava borek mı var dedıler bellı yaşa gelmışsınız burada bızım tavsıyelerımızemı uyacaksınız nerede çalışacağınıza siz karar vereceksınız cesaretı kendınızde arayın başkası sıze cesaret veremez :)benım projelerımı çalacakmış bırılerı çalmaya gerek yok vereyım işine yararsa mezaramı goturcem amaa aması var projeyı uygulamak ıster uygulayıp mesleğınle para kazanacaksan cesaretın varsa ne uğraşıyorsun forumda sağa sola laf yetıştırıyorsun ben bu yaşimda işimi takip edıyorsam sen gençsın dinamıksın benım gıbılerı yolda ekersın benım yaptığım işin 10 katını duşunur uygular yaparsın forumda tutturmuşsunuz kamuda şukadar tatıl var yok pazarı bayramı var önce işi duşunun derım yıne ben dıye başlıyacağım umarım örnek olur örnek olarak alırsanız ankarada hacettepenın vakfi var ilk işim orasıydı formen olarak gırdım maaş fılan pazarlık etmedım o zaman 35 tl verdıler başladım ılk olarak bir işe gonderdıler prefabrık bina kurulacaktı marmariste gittım 23 gun içinde bınayı bayındırlığa teslım ettım zarfa teslım alındığına daır tutanak verdıler ikinci bir zarf verdıler mudurune ver dıye ankaraya geldım mudure verdım benım maaş 55 tl oldu sebebını sordum mudure tepe grubu kurulduğundan berı kisa surede iş bıtırıldıne dair teşekkur almamış hıçbır kurumdan ben getırmışım bunu yazmakla palavra sıkmak değıl amacım sizlerde boyle işler yapabılırsınız dahada fazlasını yaparsınız neden forumda tartışıyorsunuzkı icraat yapın ondan sonra konuşun bence kusura bakmayın bıraz kırıcı konuştum umarım bir pay çıkarırsınız işiniz rast gelsın

bakın arkadaşlar aslında suçlu iş verenler değil suç teknisyende ustada mühendisde bizde '' ne verirsen çalışırım abi '' mantığı var onun önüne geçilebilirse benim hakkım bu bundan aşağı elime kontrol kalemini almam derse herkez, o iş veren EL MAHKUM ...ÖT GARDİYAN o ücreti vereceek başka çıkar yolu yooook... dediğim gibi sanatını konuşturup hakkını isteyeceksin

aynen katılıyorum arkadaşim bişey ılave edeceğım kamuda pek etkısı olmaz ama özelde çalışırken kesınlıkle etkısı var ılk işe gırışte ben bu maaştan aşağı çalışmam ben itu mezunuyum odtt mezunuyum dersen avucunu yalarsın işe gırıp işi sahıplenır işin kontrolunu elıne alırsan patronla çatır çatır pazarlık etme şansın olur aksını yapıp ben 3000tl maaş ısterım 5000 tl ısterım dersen kım takar seni iş başvurunu dahı yırtıp atar ben işveren olsam oyle yaparım universite mezunu ıstemedığın kadar eskıden lise yuksek okul rağbet gorurdu şimdı universıtelı eskının ilkokul mezunu kadar rağbet gormuyor nedenı eğıtım yok dıploma olsunda ne olursa olsun bu duşunceyle universite mezunları iş bulamıyorlar maalesef ben genç muhendis arkadaşların yerınde olsam ılk yapacağım mesleğıme saygılı olup mesleğımı gelıştırırım teoride bırakmam pratıktede neler yapılacağını oğrenır işverene patrona bunu ispatlarım kabullendırırım maaş olarak ondan sonra karşisına oturur çatır çatır pazarlık ederım okuldan mezun olup işverenın karşisına geçıp ben muhendisim dıplomam var dersen kım takar yalova kaymakamını mısalı önce icraatını gostermen lazım işveren farklılığını gormelı muhendis olduğunu kabullenmelıkı senın ıstedığın maaaşi versın:)yıne çok konuştum bağişlayın
bakın arkadaşlar aslında suçlu iş verenler değil suç teknisyende ustada mühendisde bizde '' ne verirsen çalışırım abi '' mantığı var onun önüne geçilebilirse benim hakkım bu bundan aşağı elime kontrol kalemini almam derse herkez, o iş veren EL MAHKUM ...ÖT GARDİYAN o ücreti vereceek başka çıkar yolu yooook... dediğim gibi sanatını konuşturup hakkını isteyeceksin

Tekin Bey siz anlamıyorsunuz< herhalde adam 5 yıl 1500 tl teklif ediyor diyorum öyle bir iş kapınca maaşını iki katına çıkaran patron yok demek ki sizin zamanınızda varmış ne güzel faydalanmışsında bu arada pratikdede çalışmalarım oldu ama hani bir faydası Bu arada bence elektrikçilerin maaşları neden düşük başlıklı bir konuda yok siz kendinizi geliştirin çok para var yazmanız biraz komik oluyor bir başlığa bakın isterseniz.("Neden Düşük?" Kısmına özellikle).Yoksa tabi düşük değildirde siz o masallarınız pardon düşüncelerinizi torunlarınız varsa onlara yada buradaki uykuculara başka bir başlıkda anlatın.Burada konuyu açana sizin yüksek ücretlerde var demeniz ayıp oluyor :)

merhaba arkadaşlar ben sayfaya yeni üye olkdum yazılaruı okuyorumda merak ettiğim bişey elektrikçi arayan arkadaşlar dolgun ücret diyorlarda ne kadar oldugunu yazmıyorlar yazsalar daha iyi olmazmı sizce birde elektrikçi olan ların maaşları neden düşük bugün herhangi bi işçi 1500 tl den aşşa çalışmazken elkektrikçi bu kadar alamıyor hemde o belli bi iş yapıo biz hem kafa hem beden yoruyoruz o kadar yine alamıyoruz anlamıyorum tabi bu söylediğim serbest piyasada

Tekin Bey hatta bakın siz yorulmayın diye konuyu soran arkadaşın mesajıda burada

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,840
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri