Ev için 3 fazlı sigorta hesabı nasıl yapılır?

sigorta atmıyo ama 3te çalışınca kabloda ısınma oluyo.kesitinden dolayımı acaba.şuan 3*2,5 bu 3*4 olsaydı ısınma olmazmıydı

şofben kablosu saate kadar 3x4 nym olmalı diğer yandan 3 gün önce komşumun şofben hattı 3x2.5 ttr olduğu için yandı 3x4 ile değiştim ancak ev çok eski olduğundan dolayı evde topraklama yoktu daha önce yanan kablodaki topraklama ucu bağlanmamış ben ev sahibine topraklamanın olmadığını bu şekilde kullanılamayacağını çok ısrar ettiysemde kendilerinin maddi açıdan zayıf olduğundan dolayı toparkalama yaptıramayacaklarını söylediler bende her ihtimale karşı bir dizi yazı yazarak şaka ve gülüşmeler arasında imza aldım şimdi ben kötü bir elektrik teknisyenimiyim acaba.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sayın programmer : başta 1.74 koymuşunuz 3 fazda gerekli olan deger yani kök 3 koymuşunuz ama diger tarafları 220 demişiniz, orası 220 degil 3 fazın gerilimi olan 280 olması gerekiyordu, arkadaşımında dedigi gibi 25A sigorta kurtarır, ama sıgortatınında markasına gore ufak tefek degısıklıkler olabılır ...

ben bu hesapları daha tam anlamıyla görmedim öğrenciyim henüz... ama stajdan aldığım bilgiler dorultusunda 3 fazda 380 kullanıyoruz diye biliyorum 280 değil :s umarım doğru biliyorumdur.... ayrıca bu tip bir durumda kablo fazla çalıştırıldığı zaman dayanır mı... kesit hesabı yapılmamış bir sistem var ama eğer kablo kesiti dayanıklı olsaydı zaten tek fazda çalışır demezler miydi... eğer 3 fazda çalışacaksa kablo yetersiz kalıyordur bence ve o her çalıştılmasında az az zarar görüyor olmaz mı ? bilgi verirseniz sevinirim ... şimdiden teşekkürler

memoxx arkadaş şohbeni 7000w çalıştırdıgında fazla akım çekmenden dolayı muhtemelen biraz fazla gerilim düsümü olmakta.bu gerilim düşümünden dolayı şohben biraz daha düşük güçte çalışmaktadır.25 amper sigortanın yüzde hatalarınıda hesaba katarsak sigorta atmayabilir elektrikciniz topraklamayı iyi yaptıysa, bağlı bulunan kablo 2,5mm2 kesitli ise elektricinizin söylediği gibi düşük kademe çalıştırırsanız cihazınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz .

ayrıca bu voltaja fazla yuklenilmesinden dolayı hassas aletlerin bozulmasına neden olabilir diye düşünüorum.ç....

3*4 kabloda herkes hem fikir.ok.peki ttr veya nym olması bişey farkettirirmi acaba???

sigortaları kablo kesitlerine göre seçersin.Sigortanın amacı hattı korumaktır.Sigorta amperajını artırırken kesinlikle kablo kesidinide artırmak lazım.

3*40 ne arkadaşlar. yüksek gerilim hattı mı döşüyorsunuz eve. Bir yerde birşey mi kaçırdım.

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,940
Son üye
ranakaraca05

Yeni konular

Geri