fırçasız dc motor sürücü

mrb bende 3 faz hub motor sürücü sistemleri üzerine tez hazırlamaktayım.ben microdenetleyici olarak dspic30f6010a kullandım.bunun sebebi yukarıda vermiş oldunuz lojık devrede 6 tetiklem elde etmek idi. bunu bu pic üzerinde bulunnan 8 pwm cıkısı ve 8 ccp (yakalama) sı olduğundan gerceklenmesi daha mumkun ve kolay.arkadasın sorusuna gelince 5Voltu elde edebileceğin bi beslemeden 8 tane dirençle gerilim bölücü devresi tasarla 5 Vile dirençler arasına butonlarını koy ve pic içinde bir analog dijital cevirici tanımla 1.25 V 2.5 V 3.75 V ve 5 Voltta gelen kesmelere göre pwm görev periyodunu (duty_cycle)'ı ayarla.
BİLGİSİ OLAN ARKADASLAR VARSA BENİMDE BİR SORUM OLACAK PİCTEN BİRDEN FAZLA PWM SİNYALİ ALIRSA MESELA 3 TANE PWM
BU PWM SİNYALLERİ ARASINDA ZAMAN GECİKMESİ NASIL ELDE EDERİZ(PWMLER AYNI TİMERI KULLANDIKLARI İÇİN BUNU BARARAMADIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
mrb bende 3 faz hub motor sürücü sistemleri üzerine tez hazırlamaktayım.ben microdenetleyici olarak dspic30f6010a kullandım.bunun sebebi yukarıda vermiş oldunuz lojık devrede 6 tetiklem elde etmek idi. bunu bu pic üzerinde bulunnan 8 pwm cıkısı ve 8 ccp (yakalama) sı olduğundan gerceklenmesi daha mumkun ve kolay.arkadasın sorusuna gelince 5Voltu elde edebileceğin bi beslemeden 8 tane dirençle gerilim bölücü devresi tasarla 5 Vile dirençler arasına butonlarını koy ve pic içinde bir analog dijital cevirici tanımla 1.25 V 2.5 V 3.75 V ve 5 Voltta gelen kesmelere göre pwm görev periyodunu (duty_cycle)'ı ayarla.
BİLGİSİ OLAN ARKADASLAR VARSA BENİMDE BİR SORUM OLACAK PİCTEN BİRDEN FAZLA PWM SİNYALİ ALIRSA MESELA 3 TANE PWM
BU PWM SİNYALLERİ ARASINDA ZAMAN GECİKMESİ NASIL ELDE EDERİZ(PWMLER AYNI TİMERI KULLANDIKLARI İÇİN BUNU BARARAMADIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER)

Aynı frekansda olacaklar ama aralarında faz farkı olacak PWM sinyallerinden bahsediliyor anladığım kadarı ile.

6010 daki motor kontrol üzerine özelleşmiş PWM modülleri faz farklı PWM üretmeyi direkt desteklemiyor. Ancak yazılımda taklalar atıp işlemciyi yorarak yapılabilir.

2020-2023 gibi SMPS serisi işlemcilerdeki PWM modülleri faz farklı PWM üretmeyi destekliyorlardı diye hatırlıyorum. Bunun için PWM frekansını PTPER den alıp, PHASE registerini de faz kayması için kullanmak gerekiyor. PWM modu independent olursa PHASE registerleri frekans ayarı için kullanılıyordu. PWM modunu independent dışında bir mod seçmeniz gerekiyor.

bu devreyi ben de çok aradım. Lütfen bu devreye özgü dökümanları paylaşabilir misin??

Forum istatistikleri

Konular
128,928
Kullanıcılar
451,094
Son üye
ulbeya

Yeni konular

Geri