Güneş paneli sistem arızası

Haklisin sanırım karşı taraf ta bozuk olmadığı dusuncesinde. Bana sadece invertere 12 volt vereceksin diyor benim panelim 18 uretiyor akü üzerine 15 dusuyor ben nasıl 12 ye dusureyim bu voltajı ona soruyorum cevap veremiyor.
Katalog max 16 diyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu arada Serkan kardeş kontrolcuyu soktum iç arizasinda yapabileceğimiz birşey varsa foto cekebilrim.

inverteri ben almiş olsaydım satan firmanın gozune sokarım o inverteri. Koskoca uretici firma içindeki paçavra değil cihazın datasheetine 9.5 volt ile 16 volt arasında çalışır diye yazmış. Ayıplı mal satmasın alsın yenisi ile değiştirsin. Sizin verdiğiniz voltajlar uygun değerler.

trafolu çalışmaz diyorsa evimizde var ise enkamdesant bir ampulle deneyin. Ama olumlu sonuç alacaginizi sanmiyorum. Bu inverteri yapan koskoca firma sadece kapasitif yukler için mi uretti. Öyle ise üzerine neden yazmadı.

Kontrolcunun içinin resmini eklerseniz bir kaç açıdan be ustten alttan bir inceleyeyim.

Ben bu cihazları Cimo mühendislik ten aldım tüm okuyan arkadaşlar ordan uzak dursun. İlgi sıfır bugün kalayı bastım ama hep uste cikmaya çalışıyorlar. Hatayi kendilerinde aramiyorlar.

Kardesim foto aşağıda yalnız herhangi bir yerde kararma görünmüyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20160421_202247.jpg
    IMG_20160421_202247.jpg
    291.4 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20160421_202315.jpg
    IMG_20160421_202315.jpg
    315.3 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20160421_202302.jpg
    IMG_20160421_202302.jpg
    313.7 KB · Görüntüleme: 15
Kardeş firmaya neyle deneyeyim diye sor, özel tarif iste aynısını yap vidyoya çek. Matkapla denediklerini yazmıştın komik olacak ama matkapta da bobin var başka deyişle indüktif yük.

Arkadaşlar bir sorum olacak, 200watlik mexxsun inverter ile ortalama ne kadarlik güç alabilrim.

40 watlık bir florasandan aynı anda 5 tane yakarsın

Eyvallah diğerini teksan orbus şirketine göndereceğim ariza için. Bunu da idreten sipariş verdim.

Bazı yerlerde okudum da tam gücünü vermiyor diye o yüzden sordum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,873
Kullanıcılar
450,996
Son üye
cillop

Yeni konular

Geri