Kompanze Edilen Bir Sistemde Tekrar Kompanzasyon Olur Mu

Sn. DUACILI

* şönt reaktör, sisteme paralel bağlanarak, aynı bildiğiniz kondansatörlerdeki mantık gibi, sisteme endüktif reaktif yük basan elemanlardır.

* Elektronik balastlı olmadığı için, lambalar endüktif reaktif oluştururlar.

* Akım trafolarının farklı olması teknik bir sorun teşkil etmez ama sayaç kısmına niye büyük takdırdınız.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bu durumda sisteme sönt reaktör ilave edersek lambalar sadece geceleri calıştırıldıgı için gece normal olacak gündüz lambalar sönünce bu seferde endüktif yazmasına sebep olacak sanırım şönt reaktörleri sisteme baralara degilde lambalara paralel baglasak dogru olmazmı

Sn. DUACILI

* Şönt reaktör endüktif reaktif meydana getirir, lambalarınız elektronik balastlı değilse, bunlar da endüktif reaktif meydana getirir. Endüktif reaktifi kompanze edebilmek için, kapasitif reaktif üretmeniz gerekir ama şönt reaktör endüktif reaktif üretir.

DUACILI kardeşim... Şu an enerji aldığın Dağıtım panosunda sıkıntı varmı ? Yani sen enerji aldıktan sonra sistem Reaktif veya Kapasitif yazmaya mı döndü....
Ben böyle bir uygulama yaptım... Aynı dağıtım panosundan TMŞ ile çıkış- enerji alan üç ayrı süzme sayaçlı müşteriye kompanzasyon yapmıştım... Sorunu tam anlayamadım ,Ya da zaten sorun yokmu?

kardeş enerji aldıgımız yerde sıkıntı yok sıkıntı bizim panoda sürekli kapasitif yazıyor

metal halide armatürler kapasitif basmazlar...Başka bişey vardır.... UPS veya elektronik balastlı armatür gibi alıcılar varmı...

yok kardeş ama sistemi pazartesi günü tam olarak tekrar kontrole gidecegim ilk gittigimde sadece panoyu gördüm digerlerini bana anlattılar ama bu şekilde olmayacak sistemi kendim tam olarak kontrol edeyim daha sonra cözümler arayalım

sistem kapasitif iken zaten kontaktör çekmez .

eğer sen mevcut kompanze edilen sisteme artı yük getirdiysen yani yeni makinalar vs bağladıysan kompanzasyonda yeteri kadar kapasite varsa yükünü dengeler ama yeterli kondansatör yoksa ilave yükün gücüne göre ilave kondansatör eklemelisin

benim anladığım kadarıyla kapasitif kablo etkisi olabilir.bunun .ç.n panonun önüne bir enerji analizörü bağlayın ve yüksüz durumda bir bakın sisteminize.

Forum istatistikleri

Konular
128,780
Kullanıcılar
450,869
Son üye
Buggy38

Yeni konular

Geri