Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Parçayı bağladığın tablanın daha doğrusu parça üst düzleminin Z eksenine dik olduğundan eminmisin ?
3 den 5 e x ekseni dersen z eksenine dik olmalı.
Parça 5 den 3 bayır aşağı gibi duruyorsa dediğin gibi olur.

5 de değer gibi ayarla sonra düz olarak 3 e doğru ilerlet aralık değişiyorsa yapısal hata var demektir.

MErhaba arkadaslar...5mm lik tahtayya direk delik delmek istiyorum ama.. basaramiyorum...ben istiyorum ki yivli bir sekilde asagiya insin ciksin ayni LED tabelalarda oldugu gibi nasil bir ayar yapmam gerekiyor acaba ?

MErhaba arkadaslar...5mm lik tahtayya direk delik delmek istiyorum ama.. basaramiyorum...ben istiyorum ki yivli bir sekilde asagiya insin ciksin ayni LED tabelalarda oldugu gibi nasil bir ayar yapmam gerekiyor acaba ?

Lazycam ile mi uğraşıyorsun hala:) Yivliden kastın nedir? Kademe kademe mi delecek?

Ne yapalim ustadim... ama bir ilerleme var kendimede hissediyorum :)... kademeli delmesini istemiyorum birde bir delsin... hani zamanda tasarruf etmek icin...... ama suanda artcam e de basladim.. bakalim artik neler olacak gorecegiz... birde ustadim.. limit swichleri ayarlarken nelere dikkt etmelyiz bir demo resmi varsa alabilirmiyim acaba.. birde ustadim senin dedigin gibi yaptim lazycamde 2 defa da kesesi icin ama mdy yi yakti baya.. ucta kirildi kirilacakti... birde ustadim motor tuning ayarlari icin en ideal secim nedir acaba ? hizli ve ve saglikli bir hiz icin ? senin eski yazilara felan baktim ama makina cok yavasladi hani olduyor calisirken ?

Lazycam ile mi uğraşıyorsun hala:) Yivliden kastın nedir? Kademe kademe mi delecek?

Ne yapalim ustadim... ama bir ilerleme var kendimede hissediyorum :)... kademeli delmesini istemiyorum birde bir delsin... hani zamanda tasarruf etmek icin...... ama suanda artcam e de basladim.. bakalim artik neler olacak gorecegiz... birde ustadim.. limit swichleri ayarlarken nelere dikkt etmelyiz bir demo resmi varsa alabilirmiyim acaba.. birde ustadim senin dedigin gibi yaptim lazycamde 2 defa da kesesi icin ama mdy yi yakti baya.. ucta kirildi kirilacakti... birde ustadim motor tuning ayarlari icin en ideal secim nedir acaba ? hizli ve ve saglikli bir hiz icin ? senin eski yazilara felan baktim ama makina cok yavasladi hani olduyor calisirken ?

1) Bir seferde toplam derinliğe inmesini istiyorsan Lazy Cam' da Max Cut yada Per Pass ayarını deliğinin toplam derinliğinden fazla yapmalısın. Artcam da ise takım parametrelerinden "Stepdown" değerini deliğin toplam derinliğinden fazla yapmalısın.

2) MDF yi yakıyorsa spindle devrini fazla veriyorsun. Aynı zamanda bıçağını da yakar. İnce uçlarda yüksek devir, kalın uçlarda düşük devir olmalı. Yüksek devirden kastım 1000-3000 d/dk civarlarında dene.

3) Limit switclerin ayarlarından kastını anlamadım. Demodan kasıt bağlantı şeması mı? Kısaca söylemek gerekirse eksenlerinin baş ve son sınırlarına yakın yere koyarsın switchleri. NO yada NC kullanabilirsin. Baştakiler aynı zamanda home görevi de görür. Bağlantılarını kartının ilgili pinlerine yaparsın. config İnput Pins e pin numaralarını girersin. Gerekirse Active low seçersin. Ama ne dersek boş. Bunlar çok değişken değerler. Yada ben anlatma güçlüğü çekiyorum.

4) Motor tuning ayarlarının standardı yoktur. Her makinaya, motora, sürücüye, bilgisayara, kontrol kartına, motor bağlantı şekline, mekanik yapısına vb. etkenlerden değişiklik gösterir. En basit yöntemle yükselte yükselte yada düşüre düşüre makul seviyeyi bulursun.

5) Artcam ile ilgili benim ve Kazım Abi nin paylaştığı ders notları var forumda incelemeni tavsiye ederim.

Kolay gelsin.
3)

Tesekkurler kardesim... wallla sevdim ben bu siteyi kardesim... birde ya sana ulasma sansim varmi.. hangi sehirdesin.. Bilgilerini bana PM atarmisin senin icin bir sakincasi yoksa.. seninle tanismak isterim...

benim lazer cut 5.1 programı ile ilgili problemim var yardım edebilirmisiniz acaba.

sorduğun sorudan sadece 5 DAKİKA sonra ''bekliyorum'' yazarsan cevap yazacak kimse olmaz sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,920
Son üye
cihan.demir

Yeni konular

Geri