Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba sürücümü lpt ile bilgisayara bağladıktan sonra 3 eksen kırmızı ledinden sadece bir tanesi yanıyor. bu normal bir durum mudur?

1-Sürücünüzün markası ve modeli nedir?
2-Led yanması haricinde sürücüde başka bir düzensizlik varmı?

Yetkili bi abi yardımcı Olsun. Mach 3 de nasıl çizim yapıyoruz onu söyleseniz yeter. teşekkürler.

Yetkili bi abi yardımcı Olsun. Mach 3 de nasıl çizim yapıyoruz onu söyleseniz yeter. teşekkürler.

Bu nasıl bir soru sorma şekli? Yetkili abi yardımcı OLSUN.
Biraz zahmet buyur da oku. Oku ki soruyu sormadan önce Mach3 de çizim yapılamayacağını öğrenmiş ol.

Bu nasıl bir soru sorma şekli? Yetkili abi yardımcı OLSUN.
Biraz zahmet buyur da oku. Oku ki soruyu sormadan önce Mach3 de çizim yapılamayacağını öğrenmiş ol.

hangi programdan yapabilirim peki kardeş çok vaktim yokta yardımcı olabilirmisin.

hangi programdan yapabilirim peki kardeş çok vaktim yokta yardımcı olabilirmisin.

Ne çizeceğini dersen, kesin bi merhem uzatan olur.
Örnek;
Yeğenlerimin hepsi birşeyler çiziyor, herhangi bi program ihtiyaçları yok, hertür ''kalem'' işlerini görüyor.. :.))

Selametle.

herkese hayırlı çalışmalar formu baştan sona okudum hatta bazı cevaplarınızın çıktılarını alıp kullanma kılavuzu yaptım :D hakkınızı helal edin :D ben okul için ufak çaplı bi cnc yapıyorum fazla hassas bişey olmuyo mdf den yapıyorum tam bitiremedim daha ama az kaldı benim bi sorum olacak şimdilik daha sonrada sorunlar çıkabilir ben solidwork kullanmayı biliyorum ama tam anlamıyla değil meraktan öğrenip kullanmıştım acaba solidte çizdiklerimin gkodlarını yine bu programda alıp mach 3 e atabilirmiyim yada solidin direk mach3 gibi bi özelliği varmıdır

hımm galiba solidte olmuyormuş solicam die bi ek program gerekiyomuş acaba autocad te olabilirmi bana bu programlar daha basit geliyo o yüzden bunları sordum sonuçta sadece okulda çalıştırcam bidaha uğraşırmıyım belli değil yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Autocad dosyalarını (dxf) dxf2gcode adlı programla gcode olarak çevirebilirsiniz.

teşekürler...

şimid bir problemim daha var ben cnc yi toplarken deneme yapmak için laptop kullanmak istiyorum makine biraz hantal olduğu için taşıması çok zor hele deneme yapmak için netten bu ürünü aldım USB 1,1 ve 2,0 versiyon USB üzerinden LPT ( Paralel Port ) bağlantısı Yüksek hızda veri aktarımı Tak Çalıştır ve hızlı değişim, kolay kullanım İnce portatif kolay taşınır CE ve FCC standartları
tabi çalıştıramadım acaba neden olabilir yanlış bişeymi aldım yoksa sürücü kartım ve motorlarımda bunlar mach 3 te denedim birde laptop windows 7 home pcye bağladığımda yalnızca x eksenine bağlı olan motor kilitleniyor diğerlerinde hiçbir şey olmuyor ve motorlar dönmüyor benimgibi laptopla çalıştıran arkadaşlar nasıl olduğunu tarif ederse sevinirim şimdiden teşekkürler

teşekürler...

şimid bir problemim daha var ben cnc yi toplarken deneme yapmak için laptop kullanmak istiyorum makine biraz hantal olduğu için taşıması çok zor hele deneme yapmak için netten bu ürünü aldım USB 1,1 ve 2,0 versiyon USB üzerinden LPT ( Paralel Port ) bağlantısı Yüksek hızda veri aktarımı Tak Çalıştır ve hızlı değişim, kolay kullanım İnce portatif kolay taşınır CE ve FCC standartları
tabi çalıştıramadım acaba neden olabilir yanlış bişeymi aldım yoksa sürücü kartım ve motorlarımda bunlar mach 3 te denedim birde laptop windows 7 home pcye bağladığımda yalnızca x eksenine bağlı olan motor kilitleniyor diğerlerinde hiçbir şey olmuyor ve motorlar dönmüyor benimgibi laptopla çalıştıran arkadaşlar nasıl olduğunu tarif ederse sevinirim şimdiden teşekkürler

Aldığınız LPT to USB dönüştürücü CNC için iş görmez. Ya bu iş için özel üretilmiş bilgisayarınıza LPT1 portu ilave eden bir dönüştürücü takacaksınız yada PCMCIA to LPT dönüştürücü alacaksınız.

USB to LPT örnekleri:

Warp9 Tech. Design - Home of the SmoothStepper - Home

mehmetkose degerlı bılım adamı arkadasım mehmet bende cnc uzerıne calısıyorum 2 yıldan beyrı ugrasıyorum ben kocaelli bolgesınde ızmıtte ıkamet edıyorum benımde bırcok sıkıntımvar bukonuda bendede tb 6560 AHQ TOSIBA 5 eksen kartım var mekanızmayı yazırladım mdf uzerınde yaptım sadece motorlara hukmedemıyorum manuelde calıztırıyorum yanlız y eksenı 2 yone donerken x ve z eksenlerı bısaat yonune donuyor bırden tersıne donujyor memet kardesım cok muskulbır durumdayım lutfen bana yardımcı olurmusun benım tel:05367607122 bana sadece cagrı atmasn yeter forda okuduklarımla uygulama yapamıyorum senın anlıcam koca kafalıyım lutfen yardımet kardesım artık kafayı yeme durumuna acıl cevabını beklıyorum saygılarımla ibrahım akıncan...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri