Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
"...yanlız y eksenı 2 yone donerken x ve z eksenlerı bısaat yonune donuyor bırden tersıne donujyor..."

x ve z motor kablolarını kontrol et. bazılarında temassızlık yada kopukluk olabilir.

mehmetkose degerlı bılım adamı arkadasım mehmet bende cnc uzerıne calısıyorum 2 yıldan beyrı ugrasıyorum ben kocaelli bolgesınde ızmıtte ıkamet edıyorum benımde bırcok sıkıntımvar bukonuda bendede tb 6560 AHQ TOSIBA 5 eksen kartım var mekanızmayı yazırladım mdf uzerınde yaptım sadece motorlara hukmedemıyorum manuelde calıztırıyorum yanlız y eksenı 2 yone donerken x ve z eksenlerı bısaat yonune donuyor bırden tersıne donujyor memet kardesım cok muskulbır durumdayım lutfen bana yardımcı olurmusun benım tel:05367607122 bana sadece cagrı atmasn yeter forda okuduklarımla uygulama yapamıyorum senın anlıcam koca kafalıyım lutfen yardımet kardesım artık kafayı yeme durumuna acıl cevabını beklıyorum saygılarımla ibrahım akıncan...

@akın can @mehmetkose seni aradımı bilemiyorum..
Sakın haa ben kocakafalıyım, şöyleyim. böyleyim yok... Biz buna basiret bağlanması diyoruz. :)) Şaka bir yana, öncelikle işe daha yeni başlamış hevesini bırakma kesinlikle.. ilk ayarlamalarını tertemiz baştan yap kopyala yapıştır değil tektek parametreleri eleyerek. mack3 ün port pin ayarları ile başla. dır-clok pinlerini kontrol et. kablo bağlantılarını pin lerin doğru adreslere gittiğinden emin ol kontrol kartından çıkan kabloların sürücüne doğru girişinden bağlandığından emin ol. bundan sonra,, mack3 ün arayüzünde motorları kalibre et yani half-ful çeyrek step, vidalı millerin turda kaç mm ilerlerlediğini sisteme gir, boşta ilerleme hızını motorları aşırı yüklemeden tanıt, bırak yavaş gitsinler. Ama bunları yaparken azami sabırlı ol.. 2 yıl çabaladıktan sonra 1 saatlik bir acelenden sebep emeklerini heba etme.. En son çoooooookk basit bir G kod la test et (tüm eksenlere sırasıyla 50 mm ileri-geri) sonrasında uzun-karmaşık kod çalıştır. Senin 2yıllık tecrübeden sonra benim yazdıklarım,, sadece hatırlatmadır..:)) Selametle

window_s degerlı kardesım sımdı ısten geldım hemen makınanın nbasıına gectım dedıklerını harfıyen uygulamaya baslıyorum yemın ederım butun herseyı kaldırıp atacaktım sımdı daha sıkı sarılıyorum yardımlarınızla olacak ınsallah buradan haberdar ederım sızlerı

window_s degerlı kardesım sımdı ısten geldım hemen makınanın nbasıına gectım dedıklerını harfıyen uygulamaya baslıyorum yemın ederım butun herseyı kaldırıp atacaktım sımdı daha sıkı sarılıyorum yardımlarınızla olacak ınsallah buradan haberdar ederım sızlerı

Maşallah,, forumda mach3 ayar diye aratmalar yaparsan görsel/foto'lu ince ayar konuları bulabilirsin. vaktim dar sana arayıp link vermek isrterdim ama kusura bakmayasın..

window_s degerlı ustacım benım sorunum portum calısıyor yanlız pın numaralarını yazarken burada bır yanlıslık yapıyorum mesela x

cok tesekkur ederım kardesım nedemek yazmabıle yeterlıdır cok tessekkur ederım bırazdaha pın atama yı araştırayım deneye deneye yapıcam bu ısı kolaygelsın

@Akın Can arkadaşım, foruma uzun zamandır bakamıyordum bugün gördüm mesajını, telefon açtım fakat cevap alamadım, forumda birçok kez yazıldığı için tekrar yazmak istemiyorum ayarları, eğer MSN den yada telefondan ulaşırsanız size daha kolay yardımcı olurum, gereksiz yere forumu kirletmeyelim... ( Gerekli gördüğüm için yazıyorum; Telefondan olsun MSN den olsun elimden geldiği kadar, dilimin döndüğünce yapmış olduğum yardımların, hatırlatmaların, bilgi paylaşımlarının tamamı daha önce de defalarca yazdığım gibi ÜCTERSİZ ve sadece YARDIMLAŞMAK amaçlıdır, kesinlikle ticari amaç yoktur... ) saygılar...

Mehmet Abi merhaba. Bir sorum var ama biraz uzunca. abi bizim stropiyer kesme makinamız var. bunu kontrol eden bilgisayarımız çalındı geçenlerde. bizde yeni bir bilgisayar aldık. cnc tezgahını aldığımız sövekent firmasını aradık. onlarda bilgisayarı gönderin yaparız dediler. gönderdik fakat gönderdiğimizde 2500 TL para havalesi istediler. kabul etmedik bizde. bizim bir akrabanın da aynı cnc tezgahından var. bende o bilgisayarın komple imajını yani kopyasını aldım benim bilgisayara kurdum. akrabanın bilgisayarının birebir kopyası oldu bende. şimdi abi sorum ben programı çalıştırdığımda cnc de bir kımıldama olmuyor manuel çalıştırsamda parça şeklini çalıştırsamda.. acaba sorun nerede olabilir. bağlantı kablosunda mı problem olabilir acaba. yardımını bekliyorum abi ve diğer forumdaki bilgili abilerim...

mehmet bulut
makinandaki kontrol kartı tekno eketronik kartı mı ? sövekent onun kartlarını kullanırdı çünkü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri