Nükleer Santral Kurulsun Mu?

arkadaşalr nükleer santral kumayalım ülkemizin sınırları üzerindeki atmosfer bizi korur dimi güçsüz kalalım ondan sonra gelsinler ülkemizi almaya bizde çatal bıcakla hatta birde kırıkkalelerimizle düşmanla çatışalım dimi biliyormusunuz çevre örgütlerini kimler finanse ediyor nerden buluyor bu adamlar bu paralarıda bu eylemleri yapıyor biz güçlenmeyelim balksanızaamerika ırak a nükleer silahın var dedi ve birleşmiş milletlerle tehdit etti birleşmiş milletler gitti inceledi amerikaya rapor verdi nükleer silahı yok diye adamlar gidip işgal etti aynısını yapsınlar iranada görelim adamlar bas bas bağırıyor nükleer silahlı ülkeler arasına girdik diye lütfen arkadaşlar ülkemizi düşünelim bağımsızlığımızı düşüneli dünya enerji yatakları değişiyor borla çalışan araba üretilmiş buda demektirki amerika yakında türkiye ilede savaşmak için bir sebep bulur işanlah ermeni katliamı demez çünkü osmanlı katliam yapmayarak hayatının hatasını yapmış

arkadaşlar yukardaki yazıma ilaveten bizde nükleer yoktuda çernobilden etkilenmedikmi nerdeydi o cevreciler karadenizde kanser vakaları almış başını gidiyor başkasının sızıntısıyla ölmektense kendi kanımızda boğulalım

seha_elektrik kardeşim allah razı olsun ne de güzel yazmışsın

Kurulması planlanan santralın NÜKLEER SİLAH yapımına en ufak faydası yoktur. (Kaynak TÜBİTAK BİL. TEK.) şimdi nasıl elektrik üretimi yabancı kaynak olan doğalgaza bağımlıysak nükleer santrallerde yakıt olarak amerika fransa gibi ülkelere bizi bağımlı yapmakdan başka bi işe yaramaz. Dışarı bukadar bağımlıyken iran gibi uranyum zenginleştirmemizede asla izin vermeyecekler. Bizim için çizdikleri sınırlar içinde oynamaya devam Elektrik sıkıntısıda bu planın parçası biraz uyanık olalım bu kadar uyanık geçinen bi milletiz ama çok ucuz numaralarla bizi parmaklarında oynatıyolar

tübitak ın "evet bu santral nükleer silah yapımında çok faydalı olacak" diye açıklama yapmasını mı bekliyordun.

Sen hangi üni. nin nükleer fizik bölümünden mezunsun ??? :-*

çok kolay değil mi iş imkanı olacak diye böyle savunduğumu düşünmek. ben elektrik elektronik mühendisiyim arkadaşım

O açıdan söylelememiş ;D Bu tarz konularda fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olmaya bakalım lütfen

Edit : Yazım hatası

Bu tarz konularda fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olmaya bakalım lütfen

Sn.demirhan santrali burda kurmayı düşünmedik zaten sadece faydalımı, zararlımı sonucuna varmaya çalışıyoruz.

Bu konuda fikir sahibi olmak için illaki fizik yada atom mühendisi olmak mı gerek. Bu konuda engin bilgilerinizi (Türkiye' yi baz alarak, Tecrübelerinizi diyemiycem) bizimle paylaşın bizde aydınlanalım.

Zira ben böğle bir santral ne çalışırken nede yakınında bulunmadım görmedim bile.

Ayrıca Nükler silah geliştirmek için santralin bir faydası olmaz demişsiniz. (Biz böğle düşünmekle tecrübe kazandıracağı için lazım düşüncesindeyiz.

yoksa yanlışmı değerlendiriyorum önce nükler silah yapıp sonramı santral yapalım?

Türkiye NPT'ye taraftır. Yani nükleer silahların yayılmasını önleme anlaşmasına imza koymuştur. Bu nedenle de isterse zenginleştirme yapabilir. IAEA denetimine açık olduktan sonra kim sana uranyum zenginleştirme diyebilir ki?

Not: Nükleer silah yapmak için nükleer santral sahibi olmaya gerek yok. Santralın olursa da plutonyum üretecek bir tasarım kurman gerekir. Veya bir tip santralda yakıtı 2 ay sonra çıkartman yeterlidir. Ancak denetimlerde tespit edilirse onu yapan ...u yer.

Forum istatistikleri

Konular
128,994
Kullanıcılar
451,203
Son üye
ilayda.ugur

Yeni konular

Geri