Rüzgar Türbini için Alternatör Yapımı

Çok teşekkürler sayın by lent. Evet çalışmalarımız ilk meyvesini verdi, çok şükür.
Öğrencilerimin hakkını da teslim edelim, çok hevesli ve azimliler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sayin bay lent cok teşekkür ederim yorumunuz icin şimdi misafirim geldi video cekip atacaktim inanilmaz bi güç elde ettim size gonderecegim videosunu :)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Sayin Emre Bey, Cani Gonulden Tebrik Ederim Abim.

Bende bu gun 2. faz bobinlerini sardim da keske sarmasaydim diyorum simdi. Nedeni de, is yerinde fazla yogunluk yok, ogleden sonra almisim bobin kablosunu hafiften ozene ozene sariyorum.. Kalorifer tesisati ile ugrasan bir arkadasim geldi. Oturduk caylarimizi yudumluyoruz ben sariyorum hem lafliyoruz ortam bir anda gerildi:

-Ahmet, sariyon ama bak olmayacak..
-Salih.. Senin kurdugun tesisatlarin bozulacak..

-Ahmet.. Bu is olasiya degil...
-Salih... Oglum bak git :D

-Ahmet.. Gunes paneli alsana bunu netcen?

Diyaloglarimiz yaklasik 40 dakika gider.. ufak tefek atismalar halinde fakat ben gerildim.. Dayanamadim...

-Salih, kurdugun tesisatlarin, borularin patlasin...

Ev alma, komsu al.. Derlerya..

Bu diyaloglar esnasinda sipirleri hem saydigim hemde bir kagida not ettigim halde 3 bobinde 1 eksik veya 1 fazla sipir atmis olma ihtimalim yuksek. Icime dert oldu, yarin bobinleri cikartip tekrar sarmayi dusunuyorum artik.

Hiç gerek yok Ahmet bey. 1 sipir fazla ya da eksik olması çok şey kaybettirmez. Uğraşmayın boşuna.

Mehmet bey, yarin sipirleri cop kollardan saymayi deneyecegim, eksik veya fazlasini bulurum. Yapmisken duzgun olsun istiyorum. Bu Arada Sefim, torununuz icin yaptiginiz ses ile calisan besige bayildim, harikasiniz.

Ehhh. artık karar sizin. Mükemmelliyetçi bir yapınız var demek ki.
Blog sayfamda yorum yapan sizmisiniz Ahmet bey ?

Evet Mehmet bey o benim. Google hesabim araciligi ile yorum yaptigim icin isim mail adresi olarak cikti.

Bir şey daha sorayım. El ile çevirirken mıknatısların geçişleri çok hissediliyor mu ? Milinden çeviriken bir zorlanma var mı ?

Sefim dün cok fazla cevap veremedim misafi4im olduğu icin cevirirken miknatislarda hissetme oluyor yani zorluyor evet hatta o benim cevirme kolu cikardigimda elimle donduremiyorum.

Zaten olması gereken de bu dur. Biraz zorlanma olur. Mıknatısların köşelerini biraz traşlayabilirseniz rahatlar. Köprü diyot çıkışlarını kısa devre ederek kolla çevirmeyi deneyin. Ne kadar çok zorlanıyorsa o kadar iyi oldu demektir.

Bir önceki sayfada yazdığım mesajdaki 2 ile 5 numaralı kabloları yer değiştirip, deneme yaptınız mı ?

Sayin şefim Darbeli matkapla son hizda tam 53 ile 55 v aldim ama tabiki rüzgar o kadar hizli cevirirmi bilmiyorum. Peki hocam rüzgar türbini için yardimci olurmusunuz? Soruyorum çünkü bize vakit ayiriyorsunuz bizim icin ugrasiyorsunuz belki baska bir seye harcamaniz gereken vaktinizi bize ayiriyorsunuz o yüzden sizidr cok sıkmak istemedigimden sormak istedim şefim sonuc olarak cok Teşekkürler alternatör mantigini tam anlamiyla anladik. Allah razi olsun tekrar tekrar.

Forum istatistikleri

Konular
129,090
Kullanıcılar
451,394
Son üye
ENESCAMUZCU

Yeni konular

Geri