Resimdeki faturada ceza var mı?

ibrahim1903 ' Alıntı:
tabiki reaktif güç kontrol rölesi adı üzerinde reaktif gücü kontrol edecek değilmi ama o yoksa kondansatörlerin önemi yok çünkü devreye giremez garibanlar komutan yoksa asker ne yapsın misali

yav amma güldüm. hay allah yüzünü güldürsün be kardeş . :D e tabiiş e ğewr reaktif güç rolesi olmazzsa kondansatör garibanları ne yapsın .onlarda emir kulu ;D emir verecek devreye sokacak bir beyin olmadımmı olmuyor işte ;D

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hehe :eek: ;D komutan olmadan asker ne yapsın dımı kardes

senın devreye yenı reaktıf guc kontrol rolesı al olmadımı buna benzer cozumler uretın sımdı o cıkarılan röle devreye girmeyınce sebekeden cekılecek raktıf kor guc oranı fazlalasacagından cezaya bınecektır ıstemesende odenmedıgı takdırde telafuz yoluyla yada dılekce yoluyla uyarılarda bulunulur..1 olur2olur 3.sunde senı uyarmıstım der tedas ve senın santıyeye besleme yapamaz enerjını keser ..kolay gelsın

ne yalan söyleyeyim bende çok güldüm :D. bu durumda ben arkadaşlar gibi teknik önerilerde değilde, acilen kompanzasyondan anlayan birini bulmanı tavsiye edeceğim.

Sevgili TRKGO,reaktif güç kontrol rölesi,ayarlanan cos phi değerini sağlayabilmek için sistemin çektiği reaktif ve kapasitif yükleri kontrol eder.Öncelikle o çalışır olmalıdır...O devrede olduğu halde ceza sınırları aşılıyorsa,o zaman sistemde sorun vardır.İlk önce kondansatörlerini kontrol edersin,yani panoyu desek daha doğru olur...Eğer orada da sorun yoksa yanlış bir pano ile çalışıyorsun demektir.Reaktife giriyorsan sisteme kondansatör,kapasitife giriyorsan mevcut kondansatör güçlerinin bölünmesi gerekir....Bu en temel mantıktır...

Forum istatistikleri

Konular
128,960
Kullanıcılar
451,154
Son üye
sahin56

Yeni konular

Geri