Stm8s003f3p6 ile 3 Digit Anot Display sürülebilir mi?

Lugerr merak iyidir,herşeyin başlangıcı merakla olur,ancak elektronik ile ilgili başladıgınız cihaz başlangıc için oldukca agır kaçmiş.
Öncelikle basit transistörlerle ledleri yakıp söndürmeyi(flip flop) ögrenmeye çalışın.kademe kademe kendinizi geliştirin.Temel elektronik bilgisi olmadan direk programlamaya geçmek pek mantıklı gelmiyor bana.
Youtube de elektronigin temel elemanları ile ilgili gayet güzel anlatımlar var.Kolay gelsin,yolunuz açık olsun.

Lugerr merak iyidir,herşeyin başlangıcı merakla olur,ancak elektronik ile ilgili başladıgınız cihaz başlangıc için oldukca agır kaçmiş.
Öncelikle basit transistörlerle ledleri yakıp söndürmeyi(flip flop) ögrenmeye çalışın.kademe kademe kendinizi geliştirin.Temel elektronik bilgisi olmadan direk programlamaya geçmek pek mantıklı gelmiyor bana.
Youtube de elektronigin temel elemanları ile ilgili gayet güzel anlatımlar var.Kolay gelsin,yolunuz açık olsun.
Evet, ağır oldu biraz. Baya düşündüm ve her diyotun önüne belki bir transistör bağlanırsa belki olur diye hayal ettim, uçuk bir hayaldi, (-) ve (+)'ların yer değiştirdiğini düşünsenize, konvertör gibi bişey :) O zaman çalışabiliceğini hayal ettim. Eh bir hayal işte.

Bu arada gerçekten de entegrenin 1'ni bacağından (-) çıkıyor, oysaki çizdiğim şemada (+) çıkabildiğinide göstermiştim. Anladım ki, bu entegre yazılım ile bacaklarını (-) veya (+) yapabiliyor. Sıyırmış kafayı :) Bıraksak neler yapıcak demek ki :)

Katot Display'ın 3 bacağa elimde kaldı :) Eh artık bu haliyle olmayacağını düşünüyorum. Bu konunun şimdilik sonuna geldik gibi :)

Forum istatistikleri

Konular
129,227
Kullanıcılar
451,601
Son üye
sinanakkuş

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri