Topraklama barası

Benim bijonları yerine kaynaklamış adam resmen 2 izeltaş bijon anahtarı kırıldı, en son 3/4 lokma ile söktüm. Şarjlı somun sıkma aleti de şartlandı galiba.
Yazın yeni lastik aldım aldığım yer takmıştı lastikleri. Geçen hafta kışlık lastiklere geçtim. Bijonları sökerken anahtarın üzerine çıkıp defalarca zıpladım sökebilmek için. Ayarı yok adamların.
Şöyle bir bijon anahtarı kullanıyorum. Kırılması çok zor, yoksa benim o zıplamalara dayanması imkansızdı.
1696787854723.png

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sökülmeyen bazı zorlu vidalar için açık ağızlı anahtara yıldız anahtar ile kaldıraç uygulama yöntemi vardır. Çok bayıldığım bir yöntemdir. Açık ağızlı anahtarın somuna geçmeyip boşta duran ucuna yıldız anahtarı geçirip yükü yıldız anahtara veriyoruz . Basit bir statik uygulaması ile daha fazla güç uyguluyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
129,084
Kullanıcılar
451,379
Son üye
memis.dincsoy@berkeotomas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri