Toz Toplama için Fan ve Motor Seçimi.

Şimdi buna güzel bir kova lazım.

@lydra Silikon hiç kullanmamalı. Ben 1 tüp silokon harcadım. Çöp oldu. Hortum, çektirme derken illaki o silikon açılıyor. Ben herşeyi fit yaptım o yüzden. Ya da lastik conta kesmeli.

Kova konusunda ben şu deterjancılardaki jel bidonlarından kullandım. Baya sert. Hava vacumlayınca içine göçmüyor.(gerçi zorlayınca biraz göçtü). Mavi varillerin büyüğünden bulmalı. Benim ki bunun küçüğü. Dikkat edilmesi gereken nokta üst kapak düz olmalı.

bidon.png

@lydra Silikon hiç kullanmamalı. Ben 1 tüp silokon harcadım. Çöp oldu. Hortum, çektirme derken illaki o silikon açılıyor. Ben herşeyi fit yaptım o yüzden. Ya da lastik conta kesmeli.

Kova konusunda ben şu deterjancılardaki jel bidonlarından kullandım. Baya sert. Hava vacumlayınca içine göçmüyor.(gerçi zorlayınca biraz göçtü). Mavi varillerin büyüğünden bulmalı. Benim ki bunun küçüğü. Dikkat edilmesi gereken nokta üst kapak düz olmalı.

bidon.png

Benim de aklımda bunlar var.

http://old.deren.com.tr/urunler/kapakli.asp

50 litrelik olanı bana yeter şahsen.

siz nasıl bir vakum yapıyorsunuz da, o kalın etli kovayı içeriye doğru bükebiliyorsunuz? :O

bidon fikri çok mantıklı.. teneke kovalar ağır olur. birde işlemesi sıkıntı. bu varillerin kulpsuz ve girintisiz çıkıntısız olanına bakıyorum.. ucuza yapacaklarsa 2 tane alalım 50 litre benim içinde uygun.

bende buna bayıldım.. dümdüz ve tam silindir. teneke.

upload_2016-6-14_14-32-13.png

Foto çekeceğim artık. Ama ben henüz tam deneyemedim. CNC'im bozuktu.
Bu kova küçük hemen dolar. Ben adam boyu bir şey arıyorum.
Varil bulursanız istanbul'da bende alacağım. Benim sorduklarına fiyat sorunca "kaç tane abi" dediler. 10 taneden aşağı vermiyormuş. Bir de nakliyesi filan var.

bu şekilde olcak.. suat bey, cyclone'nin yaklaşık 3d çizmini çizdim ölçülere göre, .STL olarak yüklüyorum. oradan alabilirsiniz. eğer kullanacaksanız.

untitled.170.jpg

untitled.169.jpg

untitled.168.jpg

untitled.167.jpg

Ekli dosyalar

• CIN ISI CYCLONE TOZ TOPLAMA KONISI.rar
    150.6 KB · Görüntüleme: 4
kova küçük bence. Çöp konteynerı yakın değilse zor olur sürekli.

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,933
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri