transfer şalteri

fabia

Üye
merhaba arkadaşlar
300kw'lık bir yükü belli saatler arasında bir trafodan beslemek,bu saatler dışında başka bir trafodan beslemek istiyorum.
bu işlemi yapmak için bir adet zaman saati ve bir adette transfer şalteri kullanmam gerekecek.
ancak transfer şalterini daha önce hiç kullanmadım ve bağlantıları hakkında bir bilgim yok.
jeneratör transferlerini kontaktör ile yapmayı biliyorum.ancak burada kontaktör yerine şalter kullanmak istiyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Benımde tam bır fıkrım yok ama bır tane transfer panosu yaptırmanız gerekır

Federal Elektrik adresinden,benzer şema bulabilirsiniz.Transferi,şalter ile yapmak düşünce-
niz,daha emniyetli bir uygulamadır.Ancak,şalterlerde,elektriki kilitle beraber,mekamik kilitte
olmalı ve elle de açılıp / kapanır tip olması önemlidir.Transfer rölesi olarak,ABB veya Merlin
Gerin röle kullanmanızı da ayrıca tavsiye ederim.Bu röleleri almanız halinde,bağlantı şema-
larını,röle ambalajı içerisinden bulabilirsiniz.

sayın fahri yetiş teşekkür ederim

Şunlarda benden olsun bi incele...

Ekli dosyalar

• transferler.rar
    937 KB · Görüntüleme: 272
sizede ayrıca teşekkürler sayın mesutelb

ASCO 7000 serisi ile yılın istediginiz zamanı ,yada her gun istediginiz saat ve dakıkada baslayarak istediginiz saat ve dakikaya kadar real time olarak yedek kaynağı çalıştırır sonra da normal kaynaga donebilirsiniz.

Örnegin her gun saat 9.01 de yedek kaynaga gecip ,dilerseniz ertesi gunu saat 8.37 ye kadar yedekte kalabilirsiniz.tamamen serbestsiniz.Yeterki belirleyin ,gerisini ASCO ATS yapacaktır.

Bunu dilerseniz haftada bir ,dilerseniz yılda bir yapabilirsiniz.Hatta yedek kaynaga gecerken yuku beslemek istemezseniz o da mumkun.Mesela Generatorunuzu test ediceksiniz.ama Normal kaynakta ATS kalsın istiyorsunuz,istediginzi saatte başlatıp durdurabilrisiniz.BU özellik standarttır.

Forum istatistikleri

Konular
128,905
Kullanıcılar
451,059
Son üye
landonor
Geri