Wood Mood 3 Eksen Cnc Projesi.

sadece kaçak akım rölesi mi atıyor

15.7A çekiyor sürücü sigortalarında 20A gözüküyor. Bağlantılarda bi problem olabilir yada kaçak akım rölenin amperi düşüktür

15.7A çekiyor sürücü sigortalarında 20A gözüküyor. Bağlantılarda bi problem olabilir yada kaçak akım rölenin amperi düşüktür

kacak akım rölesinin amperinin düşük olması , kacak akımın atması için bi neden değildir.kakr hatta kacak var mı ona bakar üzerinden kaç amper geçtiğine bakmaz.

kakr üzerinde niye akım değeri yazıyor derseniz ; o değer kakr kontaklarının dayanma akımını gösterir.yani 40 A kakr nni kontaklarının 40 A e kadar dayanacağını gösterir.üzerinden atıyorum 60 A geçtiğinde kontaklar ısınmadan dolayı yapışabilir ve devreyi açmayabilir.

eğer kakr atıyorsa ekipman bağlantılarını kontrol edin .nötr toprak hatlarını karıstırmıs olabilirsiniz.kullandığınız cihazlarda kaçak olabilir.bunu tespit etmek için de adım adım ekipmanları çalıştırın.hangisinde atıyorsa o ekipman üzerinde çalışma yapın.motor sargılarını kontrol edin kacak durumu olabilir

Vurmayın ama nötr ve topraklamayı birbirine karıştırmışım.. Bu seveple atıyor.. Şuan için bir sıkıntı yok. Akşama tekrar test yapacağım. Saygılarımla.

kacak akım rölesinin amperinin düşük olması , kacak akımın atması için bi neden değildir.kakr hatta kacak var mı ona bakar üzerinden kaç amper geçtiğine bakmaz.

kakr üzerinde niye akım değeri yazıyor derseniz ; o değer kakr kontaklarının dayanma akımını gösterir.yani 40 A kakr nni kontaklarının 40 A e kadar dayanacağını gösterir.üzerinden atıyorum 60 A geçtiğinde kontaklar ısınmadan dolayı yapışabilir ve devreyi açmayabilir.

eğer kakr atıyorsa ekipman bağlantılarını kontrol edin .nötr toprak hatlarını karıstırmıs olabilirsiniz.kullandığınız cihazlarda kaçak olabilir.bunu tespit etmek için de adım adım ekipmanları çalıştırın.hangisinde atıyorsa o ekipman üzerinde çalışma yapın.motor sargılarını kontrol edin kacak durumu olabilir

Benim dediğim farklı mıydı senin söylediğinden sadece arkadaşa basit bir yolla anlattım. Kaçak akım rölesinin üzerindeki A görmediğim için düşük olabilir dedim.

Benim dediğim farklı mıydı senin söylediğinden sadece arkadaşa basit bir yolla anlattım. Kaçak akım rölesinin üzerindeki A görmediğim için düşük olabilir dedim.

Kacak akim rolesinin amperi dusuk olabilir diyorsunuz da varolan hatayla sizin soylediginiz sey arasinda buyuk fark var.kakr kucukse kontaklari yapisir ve kacak durumunda devreyi acmayabilir.oysa arkadasin belirttigi sey kakr nin surekli acmasi

tamam şuan tekrar atmaya başladı evin kaçak akım rölesi..

Bağlantılar sağlam bir sıkıntı yok.
sorun şu,
Delta spindle sürücüyü toprakladığımda ve devreyi 220'ye bağladığımda evin kaçak akım rölesi atıyor.
(özellikle geceleri... sabah-öğlen-akşam bir sıkıntı yok. gayet güzel çalışıyor ama 00:00ı geçtikten sonra sorun başlıyor.)
Delta spindle sürücüdeki topraklamayı iptal ettiğimde hiç bir sorun olmuyor. bu cihaz mı elektrik kaçırıyor, yoksa ilk açılışta oluşan arkla kaçak akım rölesini mi attırıyor, yoksa aşırı bir dalgalanmamı yapıyor çözemedim...

Cihazın topraklamasını iptal edip çalıştırsam bana ne gibi bir zararı olur? bilgilerinize ihtiyacım var..

Edit;

http://www.deltaotomasyon.com/viewtopic.php?f=19&t=1941

Sanırım sorunun kaynağını buldum... yarın yine deneyeceğim.

Son düzenleme:
Surucu de kacak var.topraklamayi devreye soktugunuzda kakr atiyor,devreden cikardiginizda atmiyor.surucuyu tamir ettirin.o kacak yuzunden siz veya baska birileri carpilabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,923
Son üye
Ratelarus

Yeni konular

Geri