Wood Mood 3 Eksen Cnc Projesi.

Durumu düzelttim.

Delta vdl-el serilerinde "rfl jumper" dedikleri, şebekeye verilebilecek harmonikleri bastırması için konulan bir filtre var..kaçak akım rölesi bu attırıyormuş. Bu filtreyi çıkararak kullanıma devam edebileceğim delta forumlarında mevcut. Müşteri soruları üzerine çıkarmanın bir zararı olup olmadığı sorulduğunda kesinlikle yoktur yanıtı alınmıştır moderatörler tarafından.. Ben filtreyi çıkarıp topraklayarak kullanmaya başladım ve kaçak akım rölesi atması bitti.. Filtre dediğime bakmayın ufacık metal bir parça..

Zannetmiyorum bütün mekanik aksam 0km.. Ayrıca elimle itip kakınca gık demiyor.. Ufak ufak vidalı mili çevirince anında tepki veriyor.. Sanırım Z ekseni Y tablasına tam dik değil... Bundan kaynaklanabilir mi?

Aynen oyle, spindle gonyeli degil. Bizde yasadik o sorunu baska bir makinada. Kolay gelsin

sorun çözülmüştür.. yukarıdaki mesajımda, bu sürücüyü alıp, aynı soruyu yaşayan olursa kesinlikle göz gezdirmesini tavsiye ederim... kalkıp bütün evin kaça akımlarını kablolalrını kontrol ettirip zaman kaybetmesinin önüne geçebilir :)

Herkesin gençlik bayramını kutlarım. Aradan aylar geçti.. Ben arada sırada hala benim emektarla cebelleşiyorum. Bugün, tablasına çakma somun takıp, parça sabitlemede kullanacağım ayaklar için güzel bir çözüm buldum. Daha testleri yapmadım ama, muhtemelen güzel iş çıkaracaktır. Epoxy ile yapıştırarak montajı bitirdim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    411.7 KB · Görüntüleme: 81
  • image.jpg
    image.jpg
    408.5 KB · Görüntüleme: 73
  • image.jpg
    image.jpg
    480 KB · Görüntüleme: 69
Benim yılladdır kullandığım yöntem :) çok güzel olmuş :)

muntazam olmuş. Çakma yapılsa daha stabil olmazmıydı?
Neden T slot kullanmıyoruz ? (zemini mdf olması için mi? )

muntazam olmuş. Çakma yapılsa daha stabil olmazmıydı?
Neden T slot kullanmıyoruz ? (zemini mdf olması için mi? )
T slot aluminyumlar biraz tuzlu. ayrıca, atıl mdf tabla kullanıyorum ki, bir kaç silimden sonra, bozulunca atıp tekrar yenisini koyabiliyorum. buaralar gene makine yapasım geliyor ama zor tutuyorum kendimi.. hastalık gibi.

Nihayet bağlamalarıda bitirdim. Tek korkum, işlem bittikten sonra zeroladığım spindle ucunun çat diye bunlardan birine çarpması.. Umarım korktuğum başıma gelmez :) çok sağlam oldular. M8 çakma somun, m6 ayar civatası ile güzel oldu.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    391.8 KB · Görüntüleme: 58
  • image.jpg
    image.jpg
    359.4 KB · Görüntüleme: 54
  • image.jpg
    image.jpg
    333.6 KB · Görüntüleme: 51
  • image.jpg
    image.jpg
    374 KB · Görüntüleme: 54
Sıfırlamalarını papuçlardan içerde yapacaksın :)

Vakum tablaya da el atan olsa bi cesaretlensek :D :D

Vakum tablaya da el atan olsa bi cesaretlensek :D :D

vakum için aslında aklımda bir fikir var hem de sağlam yapılırsa sorun olmaz kanaatindeyim.
fikir şu, gene ekovat motoru. 10mm alu, sızdırmaz plastik ince keçe gibi bişey delik delik olacak.
ekovat motorunu vakum kısmına deliklerini açtığımız 10mm aluya bağlıcaz.
manometre ile ölçüp içerideki havayı vakumlıcaz.
sonra belli ölçüye gelince aralardaki vanaları kapatıp basıncın içeride hapsolmasını sağlıcaz
ekovat motorunu da durdurucaz
yani motor belki 15-20 saniye çalışacak durucak motora da yük binmicek.
taaa ki biz vanaları açana kadar serbest kalamayacak üstündeki parça

Forum istatistikleri

Konular
129,076
Kullanıcılar
451,362
Son üye
alp2234

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri