Yüksek Elektrik Teknikeri Nasıl Olunur?

Teknik liseyi bitirenler tekniker ,yüksek okulu bitirenler ise yüksek tekniker ünvanını alır fakat bu ünvan hiç kullanılmaz diye biliyorum

Yanlış biliyorsun ,Teknik liseyi bitirenler Teknisyen , Yüksek okulu bitirenler Tekniker ünvanını alır... Hali hazırda Yüksek Tekniker diye bir ünvan yoktur...

arkadasım yüksek elekrik teknkerliği diye bir ünvan yok.. bence senin sormak istediğin E.K.A. belgesini soruyorsun heralde
1_Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerince Çalışma Yeyki Belgesi ( E.K.A.T ) Hangi kuruluşlar tarafından verilir?

Bu belge,34/5KV ve 154 KV olarak Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi. ( T.E.İ.A.Ş. ) tarafından,34/5KV olarak Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi. ( T.E.D.A.Ş. ) tarafından,bu kuruluşların ilgili eğitim merkezlerinde verilmektedir.

arkadaslar eski zamanin birinde meslek liseleri mezunlarina teknisyen;teknik lise mezunlarina tekniker;vede simdiki meslek yuksekokulunu bitirenlere yuksek tekniker denmekteydi ama ne yazikki zaman icinde unvan yitip gitti

Arkadaşlar (Yüksek Teknisyen-Yüksek Tekniker)------Bu işin Birde( UZMAN )Tkns-Tknk Yeni Kademeler çıktı herhalde,Hayırlısı.

teknik liseyi bitirenler tekniker ,yüksek okulu bitirenler ise yüksek tekniker ünvanını alır fakat bu ünvan hiç kullanılmaz diye biliyorum

Arkadaşlar (Yüksek Teknisyen-Yüksek Tekniker)------Bu işin Birde( UZMAN )Tkns-Tknk Yeni Kademeler çıktı herhalde,Hayırlısı.

arkadaslar eski zamanin birinde meslek liseleri mezunlarina teknisyen;teknik lise mezunlarina tekniker;vede simdiki meslek yuksekokulunu bitirenlere yuksek tekniker denmekteydi ama ne yazikki zaman icinde unvan yitip gitti

Yanlış biliyorsun ,Teknik liseyi bitirenler Teknisyen , Yüksek okulu bitirenler Tekniker ünvanını alır... Hali hazırda Yüksek Tekniker diye bir ünvan yoktur...

arkadaşım teknik lise mezunu teknisyendir eğer meslek lisesi ise okulu myo mezunu arkadaşlar tekniker oluyorlar ben teknikerler birliği istanbul şube başkanıyım bilgi olarak başvurabilirsin. *2126545485 - *5549751324 selamlar

___

Sayın arkadaşım istanbul şirinevler de ankara merkezli teknikerler birliği istanbul şubesi açılmıştır. Her branştan teknikerler olarak güç birliği yaptığımız odamızın kurulması için ankara merkeze destek verdiğimiz şubemize katılmanı öneriyoruz iş bulma ve teknik destek konusunda fayda görebileceğin bir yer dir burası. Selamlar ahmet şentürk istanbul şube başkanı tel 02126545485 -
0554 9751324
otomasyon

Moderatör tarafında düzenlendi:
havacılık elektrik elektroniği 4 yıllık lisans eğitimi veren bir okuldur ve okulu bitirenlere yüksek teknisyen ünvanı verilir.bu da ayrı bir dipnot olsun.:)

Arkadaşlar
yüksek teknikerlik diye birşey yoktur. Herşeyi bir kenara bırakalım ve şu odamızın kurulması için ne yapabiliriz onu düşünelim. şubesi olanlar şubelerine olmayanlar teknikerler birliği ankara merkeze başvursun ve odamızın kurulması için destek verelim.

teknik liseyi bitiren teknisyen
yüksek okul bitiren tekniker olur
ekat belgesi almak için fen adamı olmak gerekir ( teknik lise,myo ,ünv.gerçi müh lerden ekat istemiyorlar zaten o yetkiye sahipler)

ben hem tekniklise hemde yuksek okul mezunuyum yanlis bir soylem bole bir unvan yok calistiginiz yerde belki yasinizla belki tecrubenizle belkide baska bir neden le patronunuzun size soylemi olabilecegini dusunuyorum pekde takilmaman gerektigine inaniyorum teknikerligin hakkini vererek yaptiktan sonra yuksek maaslar alirsin ve bu unvan sana duygusal olarak geri doner dostum saygilar/.

Forum istatistikleri

Konular
128,862
Kullanıcılar
450,977
Son üye
sertan345

Çevrimiçi üyeler

Geri