yüksek gerilim

bilmemek ayıp değildir arkadaslar ogrenmemk ayıptır burada yorum yazan çogu arkadasında yuksek gerilim hakkında detaylı bilgiye sahip oldugunu dudusunmuyorum kendimde dahil uye arkadası rencide etmektense ona yol gosterseniz daha cok sevinirdi arkadasım ben lisanım dondukce san yardımcı olmaya calısayım 32,5 kv kilovolttur yani gerilim kw kilo vattır yani güç 1000 v = 1 kw dır 1000 v ustu yuksek gerilim diye gecer ve tehlikelidir 1000 v asagısı AG diye gecer 220 ve 380 buna dahil 154 ve 380 kv da cok yuksek gerilim sınıfına girer bu yuksek gerilim trafoda Ağ ye düsürülür bu cok geniş bi konu sen takıldıgın yerleri sor mutlaka yardım eden cıkacaktır

Sn. ephesus83 yaptığınız açıklamalar çok talihsiz açıklamalar doğruluğundan emin olmadığınız bilgileri neden paylaşıyorsunuz en basit kavramları bile karıştırıyorsunuz volt la watt kavramımı aynı zannediyorsunuz ve fena halde yanılıyorsunuz

gerilim 1000 volt = 1kilovolt (KV) diğeri ise güçtür 1000 watt = 1 Kilowatt (KW)

ephesus abi sana gerçekten çok teşekkür ediyorum ellerinden saygıyla öpüyorum insanları bilmedikleri için küçük görmeyen bilmedikleri konusunda onlara yardımcı olan birisin allah kalbine göre versin gerçekten tekrar tekrar sana teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum zaten kablolarıda özel bir firma yapmış ama kepçe çalışırken bunları zedelemiş kimsede ilgilenmiyor çok tehlikeli olduğunu bende biliyorum ama bende zurnanın son deliğiyim.

sn. elk_54 bence her önüne gelenin ellerinden öpmeden önce söylediklerinin doğruluğunu araştır daha çabuk yol alırsın

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bilmemek ayıp değildir arkadaslar ogrenmemk ayıptır burada yorum yazan çogu arkadasında yuksek gerilim hakkında detaylı bilgiye sahip oldugunu dudusunmuyorum kendimde dahil uye arkadası rencide etmektense ona yol gosterseniz daha cok sevinirdi arkadasım ben lisanım dondukce san yardımcı olmaya calısayım 32,5 kv kilovolttur yani gerilim kw kilo vattır yani güç 1000 v = 1 kw dır 1000 v ustu yuksek gerilim diye gecer ve tehlikelidir 1000 v asagısı AG diye gecer 220 ve 380 buna dahil 154 ve 380 kv da cok yuksek gerilim sınıfına girer bu yuksek gerilim trafoda Ağ ye düsürülür bu cok geniş bi konu sen takıldıgın yerleri sor mutlaka yardım eden cıkacaktır

Aman haaaaa !!! Elektrik hata affetmez !!!

Bu yukarıda yazılanların sadece yazım hatası olduğuna inanmak istiyorum... Öyle bile olsa çok tehlikeli... Bir harf hatası çok şeyi değiştirir...
"Ben de hata yok" diyorsanız, benim mesleki bilgilerimi tekrar gözden geçirmem gerekecek... ;)

elk_54 kardeşim, en sevdiğim arkadaşlarım, beni en acımasız biçimde eleştirebilenlerdir... Eleştiri kamçıdır... Eleştirilere üzülme, tersine sevin... Çünkü o eleştiriler, seni istediğin yerlere çabuk götürür...

Forum istatistikleri

Konular
129,143
Kullanıcılar
451,476
Son üye
peekyblinderss

Yeni konular

Geri