yantaraftan elektrik alma

Yan taraftan elektrik çekmeye uğraşacağınıza neden başvuru yapıp abone olmuyorsunuz onu anlayamadım!

Güneydoğuda bir arkadaşım elektrik dağıtımda çalışıyor bana geçen başından geçen bir olay anlattı sizinle paylaşayım. Arkadaş bakıyorki hatta kanca atmışlar. Ayırmaya direğe çıkıyor ve aşağıdan bir adam hooooppp ne yapıyosun diye bağırıyor. Bizim arkadaşta kaçak bağlantıyı ayırıyorum diyor. Adam 5 dk kaybolmuş ortadan ve elinde silahla gelmiş ne yapıyon ne yapıyon ?? diye seslenmiş tekrar. Arkadaşımda adamın elindeki silahı görünce abi klemensler gevşemiş onu sıkıyorum demiş çok gülmüştüm :D

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yan taraftan elektrik çekmeye uğraşacağınıza neden başvuru yapıp abone olmuyorsunuz onu anlayamadım!

Güneydoğuda bir arkadaşım elektrik dağıtımda çalışıyor bana geçen başından geçen bir olay anlattı sizinle paylaşayım. Arkadaş bakıyorki hatta kanca atmışlar. Ayırmaya direğe çıkıyor ve aşağıdan bir adam hooooppp ne yapıyosun diye bağırıyor. Bizim arkadaşta kaçak bağlantıyı ayırıyorum diyor. Adam 5 dk kaybolmuş ortadan ve elinde silahla gelmiş ne yapıyon ne yapıyon ?? diye seslenmiş tekrar. Arkadaşımda adamın elindeki silahı görünce abi klemensler gevşemiş onu sıkıyorum demiş çok gülmüştüm :D

Evet malesef gülüyoruz ağlanacak halimize. Politik konuşmak istemem ama böyle konularda neden açılım yapmazlar acaba

Elektrik Dağıtım firmsının Enerjiyi dağıtmak için Lisansı var ama Yan taraftaki kişinin yok normalde bakıldığında suç değil sayaç var okunuyor ama ileride herhangi bir durumda başınıza büyük dertler gelebilir. Kesinlikle uygun proje yapılıp EDAŞ'a abone olunmalı

Olayı sadece parasal olarak düşünmemek lazım.Tamam parasını ödüyorsun ama,elektrik verdiğin yer,elektrik vermeye uygun mu bakalım?

Evet malesef gülüyoruz ağlanacak halimize. Politik konuşmak istemem ama böyle konularda neden açılım yapmazlar acaba

srdr kardeşim dediğin gibi ağlanacak bir durum ama türkiye gerçekleri bunlar. Vallahi elektrik kesmeye polis jandarmayla gıdıyoruz başımıza birşey gelecek diye diyor arkadaş. Kaçak kullanana neden böyle yapıyorsun desen iş yok güç yok para yok ölmemek için yaşıyoruz bide elektriğemi para verelim diyorlar. aslında düşünürsen onlarda kendi açılarından haklılar doğu bölgesinin çoğu işsiz. hemen hemen her tarafı gezdim ve halende iş için şuan batmandayım. herkes boş boş geziyor gencinden orta yaşlısına. Buna çözüm üretseler dahı sonuçlarını görmek yıllar alacaktır. batı bölgesi 1 vereceğine 2 veriyor buda adaletsizliktir.

Usülsüz kullanıma girer ve yasaktır.
Çünkü her abone sahibi, tedaşa güç bildiriminde bulunur ilk aşamadaki projelendirmeyle ve buna göre bir GÜVENCE BEDELİ alır Tedaş. Bu bedel hem abone tipine hem de abone gücüne göre değişir.

Forum istatistikleri

Konular
128,951
Kullanıcılar
451,140
Son üye
03hsyn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri