Zımpara taş motoru

Sn. hocam sökünce elinizle hafif döndürün bu esnada ses kaynağı daa rahat görülebilir.
Rahat dönüyorsa sıkıntınız rulman(yağlamayın) değildir. Rahat döner de arada bir titreşim yaparsa rulman bilyalarında bozukluk vardır, değişimi şart (servis veya siz). Fırça yuvaları çıkabiliyorsa çıkarın olmadı baskı yaylarını arkadan destekleyen metali bükerekten fırçaları uzaklaştırın bir de bu durumda hafiften çevirin. Kollektörün görünümüne bakın, saf kırmızı renkte kahverengilik morluk var mı, leke halinde mi yoksa homojen mi? Aşınma var mı, yer yer mi, kömür uçlarında kırıklık var mı... liste uzar gider. Gördükleriniz yazın elinizden geleni yapın biz burdayız :)

Teşekkürler Sayın By Lent Ustam...Allah razı olsun...Öncelikle aldıgım yere gideyim bakalım ne olacak..Sonra tekrar yazarım..Saygılar ve sevgiler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Teşekkürler Sayın By Lent Ustam...Allah razı olsun...Öncelikle aldıgım yere gideyim bakalım ne olacak..Sonra tekrar yazarım..Saygılar ve sevgiler...
Umarım ciddi bir müessesedir kavga boyutuna getirmez, bu ses normal derse başka aleti çalıştrımasını isteyin aynı zırıltı onda da var mı kendi görsün. Saygılar sevgiler..

Umarım ciddi bir müessesedir kavga boyutuna getirmez, bu ses normal derse başka aleti çalıştrımasını isteyin aynı zırıltı onda da var mı kendi görsün. Saygılar sevgiler..

Adamın cebini buldum aradım..Yarın getir göstereyim hocam dedi..Olmazsa servise göndeririz dedi..O adamdan boru kaynak makinesi, matkap ve daha bir çok alet aldım...Büyük bir iş yeri..Yanlış yapmaz diye umuyorum..saygılar ve sevgiler...

Küçük taş motoru aldıysanız 100 TL'ye Bosch'un taş motoruda var haberiniz olsun. Ben daha önce birçok el aletini kullandım hiç şikayetim olmadı Bosch'dan.

Arıza olabilecek yerleri Sn. by lent yazmış.

Saygılar...

Küçük taş motoru aldıysanız 100 TL'ye Bosch'un taş motoruda var haberiniz olsun. Ben daha önce birçok el aletini kullandım hiç şikayetim olmadı Bosch'dan.

Arıza olabilecek yerleri Sn. by lent yazmış.

Saygılar...
Bosh ve makita fiyatları ağırdı...Kaç watt acaba? Benimkisi 250 watt...

Cihazın arkasındaki etikette olanı yazdım..Motor girişi 250 watt yazıyor..

Bir yanlışlık var bu avuç içi taşlamaların en küçüğü bile 500 watt gücündedir.(giriş gücü)

Şuna bakabilirsiniz;

BOSCH PWS 6-Elektrikli 600 Watt 115 mm Avuç Taşlama Makinası - Yapı Market / Hırdavat - Hepsiburada.com

http://www.hepsiburada.com/liste/bo...003081_13003107_60000864%7d&fh_refview=lister

Bir tanesi daha eski model sanırım.

Bir yanlışlık var bu avuç içi taşlamaların en küçüğü bile 500 watt gücündedir.(giriş gücü)

Şuna bakabilirsiniz;

BOSCH PWS 6-Elektrikli 600 Watt 115 mm Avuç Taşlama Makinası - Yapı Market / Hırdavat - Hepsiburada.com

BOSCH PWS 650 Elektrikli 115 mm Avuç Taşlama + 5 Adet Disk - Yapı Market / Hırdavat - Hepsiburada.com

Bir tanesi daha eski model sanırım.
Avuç içi değil benimkisi..... Benim avuç içi taşlama var..2000 watt makita... (BAHSETTİĞİM ZIMPARA TAŞ MOTORU). DİĞER USTALAR AVUÇİÇİ TAŞLAMA MI ANLADILAR ACABA?

Avuç içi değil benimkisi..... Benim avuç içi taşlama var..2000 watt makita... (BAHSETTİĞİM ZIMPARA TAŞ MOTORU). DİĞER USTALAR AVUÇİÇİ TAŞLAMA MI ANLADILAR ACABA?

:)

Aslında bende doğru anlamıştım başta ama o sırada elektrikli el aletlerine baktığım için aklım avuç içi taşlamaya gitti nedense.:)

Forum istatistikleri

Konular
128,842
Kullanıcılar
450,937
Son üye
sara arslan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri