Zımpara taş motoru

Avuç içi değil benimkisi..... Benim avuç içi taşlama var..2000 watt makita... (BAHSETTİĞİM ZIMPARA TAŞ MOTORU). DİĞER USTALAR AVUÇİÇİ TAŞLAMA MI ANLADILAR ACABA?

Evet aynen öyle anladık ama ziyanı yok motor yapısı gereği aynı parçalardan oluşur ve benzer sorunlar yaşatır.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba cihaz benım olsa rulmanı değiştırırım burç varsa o başka rulman yağlamakla bence çozum olmaz çünkü boşluk yapmıştır zamanla daha fazla zarar verecektır

resımı görmeden yorum yazdık ama sanırım sızın makınede rulman problemı var bendede var bu makineden 150 watt devir dimmer kontrollü mükemmel biçak biliyor devır max 20 000 bıçakları jilet gıbı biliyor ama mutfakta hanımın hişmina uğruyor:) porselen tabakla eskı halıne getırıyor :İ) kurbandan kurbana komşuların işini goruyorum bende:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
resımı görmeden yorum yazdık ama sanırım sızın makınede rulman problemı var bendede var bu makineden 150 watt devir dimmer kontrollü mükemmel biçak biliyor devır max 20 000 bıçakları jilet gıbı biliyor ama mutfakta hanımın hişmina uğruyor:) porselen tabakla eskı halıne getırıyor :İ) kurbandan kurbana komşuların işini goruyorum bende:)
Birbirimize çok benziyoruz Tekin abi..Ben de yıllardan beri bıçak bileyliyorum..Yalnız bazı bıçaklar çok kalitesiz oldugu zaman istediğim keskinliği veremiyorum...Kaliteli bıçağın hali başka... Taş motoruna vurduktan sonra bıçağı ne yapıyorsunuz? Masatlıyor musunuz yoksa ayrı bileme taşınız var mı? Yoksa çapak makineniz mi var? Benim cihazıma da dimmer kontrolü yapabilir miyiz? Yapılırsa nasıl yapılır acaba?

merhaba cihaz benım olsa rulmanı değiştırırım burç varsa o başka rulman yağlamakla bence çozum olmaz çünkü boşluk yapmıştır zamanla daha fazla zarar verecektır

Sn. Hocamızın derdi halolmuş olduğuna göre sıra Sn.Tekin126 Abimizin işini görmeye geldi. Sizin çözümünüz de mutfaktaki tüm seramikleri evden kaldırmanız :D. Şaka bir yana yengeyle konuşup ikna etmeniz gerekiyor.

Sn. Hocamızın derdi halolmuş olduğuna göre sıra Sn.Tekin126 Abimizin işini görmeye geldi. Sizin çözümünüz de mutfaktaki tüm seramikleri evden kaldırmanız :D. Şaka bir yana yengeyle konuşup ikna etmeniz gerekiyor.

Genelde bayanlar kör bıçaklardan nefret eder ama Tekin abimiz de tam tersi...Gerçi porselen altlarına da bıçağı sürmek bıçağı bileyler...Yenge bence bıçağı daha çok bileyliyor ama farkında değil:)

Bu arada çok teşekkürler Sayın By Lent ustam ilgilendiğin için....

Genelde bayanlar kör bıçaklardan nefret eder ama Tekin abimiz de tam tersi...Gerçi porselen altlarına da bıçağı sürmek bıçağı bileyler...Yenge bence bıçağı daha çok bileyliyor ama farkında değil:)

Yenge bu işlere yabancı değildir o dikine sürtüp köreltiyor anladığım kadarıle :)

merhaba hocam dimmer takabılırsın resımde gorduğum kadarıyla aç/kapa anahtar var bu anahtar yerıne dimmer akkor lamba için piyasada anahtar olarak satılan dimmerlerden koyabılırsın amperı önemlı onuda satın alırken 16 A triyaklı olanı seçersen mükemmel olur veya malzemesını alıp yaparım dersen 4 adet malzemeden ibaret dimmer 470 k pot bir adet diyak bir adet triyak 16 A bir adet 470 pfarad 600 volt kutupsuz kondansatör bir adet şema göndermeme gerek sanırım yok nette istemedığın kadar
Birbirimize çok benziyoruz Tekin abi..Ben de yıllardan beri bıçak bileyliyorum..Yalnız bazı bıçaklar çok kalitesiz oldugu zaman istediğim keskinliği veremiyorum...Kaliteli bıçağın hali başka... Taş motoruna vurduktan sonra bıçağı ne yapıyorsunuz? Masatlıyor musunuz yoksa ayrı bileme taşınız var mı? Yoksa çapak makineniz mi var? Benim cihazıma da dimmer kontrolü yapabilir miyiz? Yapılırsa nasıl yapılır acaba?

:) yaw kadıncağızda haklı bir iki sefer elını kestı hemde hıç anlamadı kestığını soğan doğrarken bır bakıyor soğanlar kızarmış:) ondan sonra bıçaklara savaş açtı :)
Yenge bu işlere yabancı değildir o dikine sürtüp köreltiyor anladığım kadarıle :)

Ustalarım bugün cihazı götürdüm yarına bana sıfırını verecekler..saygılar ve sevgiler...

Bu arada bişey daha sorayım izninizle..Neden zımpara taş motorları yukarı değil de aşağıya doğru dönüyo ? Ben taş motorunu ters cevirerek bıçakları bileyliyorum..Bıçakçılardaki de hep yukarıya dönüyor..Saygılar ve sevgiler...

merhaba benım mantığıma gore bu taşlama motorlarını biçak için özel yapılmamış parça taşlama olarak duşunulmuş taşlama esnasında koruyucu olmadığını duşunun çikan talaşlar allah korusun direk göze gelır göze böyle bir parça gırerse sonuç çok tehlıkelı ben yaşadım kibrista taşlama yaparken çapak gözüme çakıldı kibrista çıkaramadılar uçakla ankaraya geldım çıkardılar tekrar kibrisa döndüm çok kotu bişey hala hatırlıyorum iki gun uyku uyutmadı sanırım aşağıya donuş sebebı bu olsa gerek

Forum istatistikleri

Konular
129,092
Kullanıcılar
451,397
Son üye
umut bulut

Yeni konular

Geri