Metal işlemek için makine fikirleri

şöyle birşey de fena olmaz. adam resmen beton dökmüş hahahha

Bu yabancılarda bir garip herşeyi özel yap,gel bizim naylon kovayı öylece koy :)
Çoğu işte denk geliyorum enteresan.

Adam şehrin kanalizasyon tüneline kaçak atölye mi yapmış anlamadım ki. Ne biçim yer o öyle.

Zaten çekim de sadettin teksoy gibi olmuş kaçak göçek :)

hahah çok iyi ya, roma zamanında kalma bir kiliseyi atolye yapmış, sutunlu kemerli :D

Selamlar hayırlı olsun şimdiden,

sabit köprü öneririm, benim mdf cnc sabit köprülü ama cayır cayır aluminyum işleyebiliyor.
tek hangikap, malesef y ekseninden feragahat etmeniz. fakat, büyük ve çok esneyen bir makina yerine, küçük ama esnemeyen bir makina daha mantıklı, oradan çıkaracağınız işler daha hayırlı olacak. o yüzden sabit köprülü, dik işlem tarzı bir cnc yapmanız uygun gibi duruyor.

bilyalı araba rayı yerine, kırlangıç geçme kızak kullanabilir misiniz? hassas bir kırlangıç geçme, doğru bir yağlama ile arabaların herzaman bir tık önünde oluyor.

tahrik için, kayış kullanacaksanız ama, sert metalleri işlerken bu kayış kuvvetin eksi yönüne doğru esneyecek. buda istenmeyen sonuçlar çıkarabilir. mümkünse bilyalı mil ve somun ikilisini kullanın.

ed-font-b-metal-b-font-font-b-vertical-b-font-font.jpg

bunlarda pik dökümler. hemde hareketli köprülü.
Z eksenin sağlam, bu kafama yatıyor biraz. (Profesyonel dik işlem cnc mantığı üstüne kurulu sistem.)
Etli-butlu / salçalı bi görüntüsü var. :)

Freze bu. Sen freze mi istiyorsun?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Yok suat'cım yanılıyorsun, Freze değil bu CNC Freze (Dik işlem) Motorları görmedinmi Z 'de açıkda olan motor servo (Frenliye benziyor) diğer eksendekide servo gibi, stepde olabilir. Bu şase olursa Z ekseninin boyu bağlayıcı olmuyor, o açıdan sevdim.

İstanbul'da bu körüklerden nereden temin ediyorsunuz. Bir de körük kullanırsak çalışma alanımız daralır mı?

Cafer'im sana bunu yapalim. Bana buyuk lazim. Torna yapacam onunla.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Forum istatistikleri

Konular
128,301
Kullanıcılar
450,132
Son üye
EmRe16wwwX

Yeni konular

Geri