5Vdc giriş, 220Vac çıkış röle

sayın sedat.otomasyon dosya eklenmemiş.
Müsadenizle ben yaptığım bir çizimi koyayım.

Fakat çizdiğim programda SSR sembolü yok ya da ben bulamadım. o yüzden çıkışını normal kontakmış gibi çizdim.Orada aslında kontak yerine yarı iletken var (muhtemelen tristör)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çizim için teşekkürler.
Yalnız F1 ne oluyor orada? Yani direnç olduğu belli de.. Neden ve nasıl oraya konduğunu anlayamadım

Peki sigorta şart mı? Yani altı üstü lamba.

lambayı çalıştırmayıp süs olarak asacaksanız,şart değil.

size kalmış birşey sadece güvenlik maksadı ile konulmuştur.koysanız iyi olur 100w lamba için 500 ma koyabilirsiniz
ı=p/u ı:sigorta akımı
p:lamba gücü
u:220v
ı:100/220v
ı:0.454 ma çeker 500 ma cam sigorta ve yuvasını alırsanız işinizi görür

m-usta-fa ' Alıntı:
lambayı çalıştırmayıp süs olarak asacaksanız,şart değil.

Lambayı çalıştırcaz elbette :)
Ama sigorta kullanmadan yapıyorduk daha önceden.
O yüzden sordum.

sedat.otomasyon ' Alıntı:
size kalmış birşey sadece güvenlik maksadı ile konulmuştur.koysanız iyi olur 100w lamba için 500 ma koyabilirsiniz
ı=p/u ı:sigorta akımı
p:lamba gücü
u:220v
ı:100/220v
ı:0.454 ma çeker 500 ma cam sigorta ve yuvasını alırsanız işinizi görür

Cam sigortalar DC gerilimler için değil midir?

orada sigorta bir yana hızlı sigorta kullanmalısınız.Çünkü SSR ler kısadevrelere pek dayanıklı değildirler.Ucuz bir malzeme de değil.Onu iyi korumak lazım.
DC sigorta AC sigorta ayırımı otomatlarda var.Ama buşonlar ya da cam sigortalar için öyle bir ayırım duymadım.siemens RF ye ve SSR ye o kadar para verdikten sonra zaten sigortayı yanında eşantiyon verirler :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,871
Kullanıcılar
450,991
Son üye
eşkilbobinaj

Yeni konular

Geri