ac motora invertör bağlamak

arkadaşım motorunu üçgen şemasını göre çevir birde elektronik kart ve inverter tamiri yaptırmak istersen yardımcı oluruz 0212 674 90 63

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
motor etiketinde 220/380.........Y/U yazan bir motora, driver ınız 220V ise yıldız bağlayarak, driver çıkışınız 380V ise ücgen bağlayark yol vermeniz gerekir.siz yıldız bağlarsanız motor milinden alacağınız tork, faz başına düşen gerilimin karesi ile orantılı olduğundan 3 de birine inecektir.

arkadaşım tam tersi olacak yani 220 ise üçgen 380 ise yıldız olcak. ayrıca motorda 380/220....Y/U Yazar.

arkadaslar tartıışmamının bir analamı yok saten 220 üçgen / 380 yıldız diye etikketde belirtilmiş... bunun anlamı 220 de üçgen yol verceksin 380 de yıldız yol vereceksin anlamı varır ... saygılar....

Evet arkadaşlar demin ac driver kitaapçığına baktım :7.5 kwh lık motorda 220 volt çıkışı daima üçgendir - 380 volt çıkışı yıldız bağlanır.

''selam ben ac 0,37 kw 220 üçgen/380 yıldız çalışan motoruma 220 v inputlu 3*220 outputlu bir invertor bağladım ve yıldız çalıştırıyorum acaba doğrumu yaptım bir sakıncası olurmu paylaşırsanız sevinirim''

arkadaşım gayet güzel belirtmişsin. 220 v. input. diye . O halde nasıl yıldız bağlarsın?

selam ben ac 0,37 kw 220 üçgen/380 yıldız çalışan motoruma 220 v inputlu 3*220 outputlu bir invertor bağladım ve yıldız çalıştırıyorum acaba doğrumu yaptım bir sakıncası olurmu paylaşırsanız sevinirim

aynı soruyu tekrarlamak istiyorum. ben de 0,37 kwlık 220V girişli 220V çıkışlı bir sürücüye motoru üçgen bağladığımda boşta 2,1A çekti ve sürücü sürekli arızaya geçti. ama motoru yıldız bağladığımda boşta 0,5A çekti ve şu anda sorunsuz çalışıyor. motor etiketi 220 üçgen/380 yıldız. bence de motor üçgen bağlanmalı ama üçgen bağlanınca aşırı akım çekip çok ısınıyor.

şimdi bunu araştırıyorum. neden kaynaklanabilir? bilen varsa yardımcı olsun.

220v beslemeli invertör kullandıysan üçgen bağlayacaksın şimdi değil ama belli bir süre sonunda sıkıntı yaşarsın.daha önce o şekilde bir motor yaktım ve buda bana bir ders oldu :)

Forum istatistikleri

Konular
129,190
Kullanıcılar
451,554
Son üye
elektrikci7716

Yeni konular

Geri