Asansor kacak akim atiyor

anhanced

Üye
merhabalar.bildigim kadarıyla bir asansörün elektrik panosunda kaçak akım rölesi (30 mA), pako şalter, 4 lü V otomat, kuyu,kabin ve mak. dairesi aydınlatması için de birer sigorta gerekiyor. Ancak bunların pano içindeki yerleşimi sıralaması bağlantısı nasıl yapılmalıdır? bunun hazır bi şeması var mıdır? bağladım enerji olmadığı halde k otomati kaldirdigim anda kaçak akım atıyor

Kaçak akımı bağlarken 1 fazlı veya 3 fazlı olsun mutlaka faz girişine faz nötr girişine nötr bağlanır....ve tüm sistemin nötr ve faz dağıtımı kaçak akımın çıkışından dağıtılır...Eğer nötr ü veya fazı fark lı bir yerden alırsan kaçak akımı kaldıramazsın...

ustam kacak akim pako. k otomat var....once kacak akima enerji. yani girise verdim ordan ciktim pakoya pakodan ciktim k otomata ..k otomattan asansore verdim .enerji kapali oldugu halde kacsk akim kalkik pako 1 konumunda yani calisir halde k otomat da ayni zamanda notr girisli bu arada onu kaldiriyorum atiyor.kacak akim sadece

ustam kacak akim pako. k otomat var....once kacak akima enerji. yani girise verdim ordan ciktim pakoya pakodan ciktim k otomata ..k otomattan asansore verdim .enerji kapali oldugu halde kacsk akim kalkik pako 1 konumunda yani calisir halde k otomat da ayni zamanda notr girisli bu arada onu kaldiriyorum atiyor.kacak akim sadece
bağlantı sırası yanlış önce sigortaya sonra roleye gir slm

bi yerlerden kapasitif tarzda bi anlık kaçak oluşuyo olabilir....bence 300mA olarak değiştirip dene...normal kaçak varsa 300mA de atar ama dediğim gibi kapasitif durum varsa 300mA atmayabilir...Sistemde inverter (sürücü) varsa bu durumlar yaşanıyor...

baglanti siralamasini anlatirmisiniz

Forum istatistikleri

Konular
129,313
Kullanıcılar
451,761
Son üye
trapcx

Yeni konular

Geri