CNC Router Yapımı - Fotoğraf Video ve Açıklamalı anlatım.

Dün bir Harley Davidson logosu işliyim dedim Fazlalık kalan MDF lere. V-Carve da logoyu hazırladım ama V-Bit uç için hazırladım. Elimde de V-Bit uç olmadığı için Ball nose ile işlemeyi denedim tabi sonuç pek hoş olmadı ama yine de paylaşayım dedim. :D

Feed-rate 1500 mm/dk
Takım 6mm ball nose HSS
Router hızı ∼16.000 rpm

Tebrikler güzel çalışma,

Freze motoru kaça aldınız acaba?
Birde yanında gelen pens ölçüleri nedir?

Selam Teşekkür ederim 250 liraya aldım 6mm ve 8mm takım tutucu geliyor yanında.

İlk mesajı düzenleyerek içindekiler bölmü ekledim. artık istenilen konuya tek tıkla ulaşılabilecek. :)

özel msj atacaktım ama msj sayısından dolayı msj atamıyorum. rica etsem size ulaşabilecegim bir mail adresini pm ile gönderebilirmisiniz.

cnc yapmak istiyorum ama elektronik ve motor konusunda bilgim yok .yapacağım tezgah 120x150 düşünüyorum keseceyim mazeme gürgen 18mm uzunluk 13 santim eni 7 santim elipşeklinde veya ovel kesilecek .elektronik ve motor ne almalıyım bana yardımcı olurmusunuz .saygılarımla.

Seçiminize etki edecek birçok değişken var. seçilecek motorlar ataletler özkütleler momentler güçler hesabedilerek seçilir. Ama kısaca cevap vermemi istiyorsanız daha fazla done vermelisiniz.

Ne kadar hızlı bir istem istiyorsunuz ? (bu sizin iş kapasitenizi belirler o yüzden önemlidir)
tahrik sistemi olarak ne kullanacaksınız?

Şurayı okuyarak karar verin

bütçeniz ne kadar ?

cihaz konstrüksiyonunda hangi maddeyi kullanacaksınız ?
ör: bu eksenlerinizin ağırlığının dolayısıyla onları hareket ettirmek için gereken güçlerin hesab edilmesinde yardımcı olacak. (ahşap alüminyum çelik)

Bu bilgiler dahilinde motorların boyutu gücü ve bu motorları sürmek için gereken elektronik aksamı hesab edebiliriz. aksi taktirde farazi konuşmak olur.

cnc yapmak istiyorum ama elektronik ve motor konusunda bilgim yok .yapacağım tezgah 120x150 düşünüyorum keseceyim mazeme gürgen 18mm uzunluk 13 santim eni 7 santim elipşeklinde veya ovel kesilecek .elektronik ve motor ne almalıyım bana yardımcı olurmusunuz .saygılarımla.

nette şahin rulman'ı arat. sahibi aynı zamanda makine mühendisi. bana zamanında yardımcı olmuşlardı sağolsunlar. sana gerekli tüm mekanik ve elektronik ürünlerin listesini fiyatlandırıp gönderir. fiyatlarda çok hesaplı. birtek karar vereceğin şey köprü altı ve köprü üstünde alt destekli mil kullanıp ucuza mı kaçacaksın yoksa lineer kızak ray kullanıp daha kaliteli mi yapacaksın. tabii lineer kızak alt desteli mile göre biraz tuzludur...

Forum istatistikleri

Konular
128,867
Kullanıcılar
450,986
Son üye
yasinarsln53

Yeni konular

Geri