Delta VFD EL sürücü OC hatası

1 yil kosulsuz garanti oldugunu atlamayin.

Ben panoyu düzenlerken yanlışlıkla sürücü çıkışına 220 volt bağlamıştım elektriği verince sürücü gitti haliyle OC hatası veriyordu. Sordum soruşturdum IGBT dedikleri parçanın yandığını söylediler. Eğer söylenen her yolu denedin ve düzeltemiyorsan IGBT denilen parçanın bozulmuş olma ihtimali yüksek.0,75 KW VFD-EL için 250 TL parça parası istediler bende sıfırını aldım.

Satarken sunulan bu kosulsuz garanti satildiktan sonra islemiyor mu diyorsunuz yani.

Bu delta urunler 1 yil kosulsuz garanti slogani ile satilmiyor mu? Otomasyon dergisinde bile boyle reklamlari vardi. Kosulsuz garanti kullanici hatalatini da kapsamaz mi?

Öyle bir garanti mevzuatı olduğunu sanmıyorum. Öyle yapıldıysa da devletin ilgili yasalarına aykırıdır. Beni m ki kullanıcı hatası değil hatta neredeyse spindle boşta iken olan bir hata.. bakalım şu an için tekrar servisi ile telefonda ayar yapacağız. Olmazsa fabrikalarına gidecekmiş vs. Sonucu burada paylaşırım.

Servisinin yönlendirmesi doğrultusunda ürünü F.A.S.T'e gönderdim. Yardımcı olacaklarını söylediler. Ayarları yaptıran arkadaş hertz 2.2 için bu sürücü olmaz filan dedi. Ben de sizleri örnek gösterdim. Ki bu sürücü o motor için olmuyor olsa bile(atıyorum fazla akım çekti, zorlandı, takıldı vs) zaten bunun için sürücü almıyor muyuz?

Peki motoruma bir şey olmuş mudur? Nasıl test edebilirim?

hertz 2.2 için bu sürücü olmaz filan dedi
hangi sürücü olurmuş pardon da ??
ürettikleri üründen mi bi haberler anlamıyorum ki bu tip insanları..

ben de aynı sürücüyü aynı motoru kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok.
ayrıca motorunda sorun olduğunu sanmıyorum hertzin sıkı üretim sonrası kalite kontrolü var.
sürücü arızasından sonra da motora bir şey olmaz sürücü arızalanır

@asenyurt üstadım genel itibari ile isminizi(forumun ismi) verdim. Herkes bunu kullanıyor dedim. Sorun çıkacacağını sanmıyorum. Elemanın büyük kullan sorun çıkmasın mantığından kaynaklı. Aynı torna ustaları gibi. Rulman yuvası yapacak. 2-3mm boşluk bırakıyor sorun çıkmasın diye:)

@asenyurt üstadım genel itibari ile isminizi(forumun ismi) verdim. Herkes bunu kullanıyor dedim. Sorun çıkacacağını sanmıyorum. Elemanın büyük kullan sorun çıkmasın mantığından kaynaklı. Aynı torna ustaları gibi. Rulman yuvası yapacak. 2-3mm boşluk bırakıyor sorun çıkmasın diye:)
ah o tornacılardan ne çektikk

Forum istatistikleri

Konular
128,821
Kullanıcılar
450,910
Son üye
Beyazıt_34

Yeni konular

Geri