Kaçak Akım Rölesi

Ben kaçak akım rolesinin kaliteli bir marka ile değiştirildiğinde düzeleceği kanaatindeyim...
Bakalım bu gece de atarsa değiştireceğim ama asıl merak ettiğim konu niye sadece geceleri sorun çıkardığı..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Attığı saatlerde hangi elektrikli eşyanın devreye girdiğini-özellikle o saatlerde- takip edin,arızayı o cihazda,prizde vs. arayın.

sigortaları tek tek kapatıp deneyin ayrıca ısıtıcı türü cihazları devreden çıkartarak takip edin herhangi bir cihazdan gövdeye kaçak alıyor gibi arızanızız nemle faklan ilgisinin olmadığını düşünüyorum. bu tip arızalarancak deneme yanılma yöntemiyle bulunur kolay gelsin slm

Rölenin sıklıkla gece vakitlerinde atması, problemin ürünün marka-kalitesinde olmadığını gösteririr..Ben sıklıkla atan sigorta ve kaçak akım rölelerini severim...Bu,işlerini doğru ve düzgün yaptıkları anlamına gelir..
Yoğunlaşmanız gereken şey, yukarıda arkadaşların tariflediği : nem, varsa sadece gece devreye giren cihazlardır.En etkili yöntem ise önce tüm sigortaları off edip sonra tek tek belli gecikmeler bırakarak devreye almaktır..Kolay gelsin...

Slm ustalarım bu arızanın aynısını yaşamıştık bir öğretmen arkadaşımın evinde...Ben de dedim ki önce simens marka ile değiştirelim sonra da atarsa diğer seçenekler üzerinde yoğunlaşırız dedim..Değiştirdik sorun düzeldi... Tabi bizim arkadaşın evinde geceleri devreye ekstra soktugu bir cihaz yoktu...Bunları sorduktan sonra işlem yaptım..Bence arkadaş geceleri yatarken klıma vb...cihaz çalıştırıp çalıştırmadıgını öğrenmemiz lazım... Çalıştırmıyorsa suç aleti kaçak akım rolesidir diye düşünüyorum... Bu arada sigortaları indirip kaçak akım rolesini açtıktan sonra teker teker sigortaları kaldırmak kaçak akım rolesinin hiç kalkmaması durumunda yapılacak bir işlemdir..Adam gecenin 11'den sonra tüm gece boyunca kalkıp geçikmeli olarak sigortaları mı tek tek kaldırsın? Bence hergün yatarken bir sigortayı indirsin ve sabah kalktıgında kaçak akımın atıp atmadıgına baksın...Atmadıgı taktirde hergün gece yatarken bir sigorta da ilave ederek devam etsin...Sonunda hangi sigortada atarsa o sigortanın beslediği linyeyi cihazları ve prizleri kontrol eder...5-6 gün sürer ama net bir sonuç elde eder..Bu sorun bir gecede geçikmeli olarak sigortaları kaldırmakla hem eziyetli hemde sonuç vermeyebilir...SAYGILAR...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,018
Son üye
cihannover

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri