Kafama Takılan Bir Soru Elektrikçiler Yardım Edin

edison3838

Üye
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak...Ben odamın lambasını hem duvardaki anahtarla hem de küçük bir ev otomasyonu yapıp telefonla açıp kapatmak istiyorum.Bağlantıyı nasıl yapacağım?Ev otomasyonu bölümündeki kabloyu anahtara nasıl bağlayacağım?Mesela telefonla açtım lambayı anahtarla kapatmak istiyorum nasıl olacak?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Netten Karadeniz teknik universitesi elektrik elektronik bolumu bitirme projelrine bak mantik olarak ayni konulardan projeler var tasarimlarini okuyabilirsin

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

GMTCNT marka HMI ların ekran görüntüleri ücretsiz bir yazılımla android telefonlara aktarılabilir. Bu sayede ekranı yani sistemi telefondan kontrol edebiliyorsunuz.

Edison3838, eğer sistemde plc varsa tüm bilgiler ona gelir. Dolayısı ile anahtarla açtığını (kapattığını) panel ya da telefondan kapatabilirsin (açabilirsin).

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GMTCNT marka HMI ların ekran görüntüleri ücretsiz bir yazılımla android telefonlara aktarılabilir. Bu sayede ekranı yani sistemi telefondan kontrol edebiliyorsunuz.

Edison3838, eğer sistemde plc varsa tüm bilgiler ona gelir. Dolayısı ile anahtarla açtığını (kapattığını) panel ya da telefondan kapatabilirsin (açabilirsin).

Hocam sistemde illaki PLC mi olması lazım bunu yapmak için?
Ayrıca arkadaşlar lütfen rica ediyorum şurda şu sistem satılıyor bunu al yap gibi mesajlar atmayınız lütfen ben kendim yapmak istiyorum.

Evet illaki PLC olmasi lazim. Ya da PLC nin görevini yapan bir ürünü sen yapacaksın.

Pic li sitem yapman gerek telefonla cihaz kontrolü yaz arat, umarım elektronik alt yapın vardır yoksa satın alman gerek veya hayal kurmaya devam :)

Forum istatistikleri

Konular
128,866
Kullanıcılar
450,985
Son üye
berkoooo
Geri