Maaşlar

ya bir de ben az biraz yazıcam elektrik projelerinde kendine 5 yıllık dedneyim sağlamış etrafında belirli bir ekip eedinmiş insanlar çok rahat iş alabilecek proje yapabilecek konuma gelebiliyor vede bugün bir avm de taşaron olarak eleman çalıştıranların yıllık ceplerine min 100bin tl giriyor vede bu buyuk işler sadece sizin yan işiniz oluyor bu işlerle beraber siz normalde daha küçük işlerle kendinizi yürütebiliyorsunuz ama bakıyoruz bugun avm de sadece formen başları 3000 tl maaş alıyor formenlerde 1500 2000 arası maaş alıyor tabi bunlarda etrafında ekibi kurunca 5 10 yıllık tecrübelerini kendi firmalarını kurarak bu sefer iyi meblağlar kazanıyorlar yani tabi 5 000 tl üstü alacak demiyoruz hepınız ama bugun memuriyette rüşfet yemezsenız sizin tüm imkanlarını parsal değerlendirdiğimizde 4000 tl yi aşmaz ama bugun 10 yıllık tecrübeden sonra özelde fırsatları değerlendirilirse ekstra geçen bi 10 yıl içinde çok çok büyük meblağlar kazanma imkanınız var yani demek istediğim memeur olursun rahat yaşarsın ama özelde olursun 50 yaşına kadar yaşadıgında en sonunda sonn model jiplere binme olanagın en üst seviyededir tabi birde emekli olmayı düşünenler vardır aranızda ben bu noktada dicem her yıl belirli bir zamanı kendinize ayırırsınız ama bunca bilginin yanında onu kullanmamakta farklı bir duygu olsa gerek diyorum

Bırakın arkadaşlar mühendislikmiş, formenlikmiş, teknikerlikmiş, teknisyenlikmiş...

Başka bir konuda da yazmıştım. Çoban 1500 TL maaş + sgk + dayalı döşeli ev + yakacak + yiyecek + elektrik-su şartları ile çalışıyor... Her salı tatil (salı günleri pazar kuruluyor burada)
Aman bırakıp gitmesin diye de, ağa bir sürü yalakalık yapıyor...

Eve temizliğe gelen ve hiçbir eğitimi olmayan kadın burada 70 TL alıyor(muhtemelen İstanbul'da 100 TL dir)... Temizliğin çoğunu da evin hanımı yapıyor gene... Aman beni bırakıp kaçmasın diye de, aynı şekilde yalakalık...

Bırakalım biz mesleği... ;) Özelde maaş şuymuş, devlette buymuş...
Üstelik (günümüz şartlarında minimum olması gerken) 5000 TL mühendis maaşından bahsedenle dalga bile geçiyoruz...

Var mı aranızda diplomasını piyangodan kazanan ???
Hem kendimiz hem ailemiz için, ne zor şartlarda alınıyor o diplomalar... Peki niçin ???
Çoban kadar kazanabilmek için mi ???
Neredeyse "az daha okuyup çoban olsaydın" diyecekler yahuuu !!! :)

Son düzenleme:
Hocam çobanın şartları çok iyiymiş, nerdeydi bu iş? :)

Ben anadolu öğretmen lisesi mezunuyum hertürlü öğretmen olabiliyodum ama mühendislik bölümü seçtim. bence bu işlerde biraz idealist olmak gerekiyor. evet öğretmen olunca belki daha fazla para alabilirdim daha az çalışarak fakat ben bu işi ömrüm boyunca yapıcam ve mutlu olabileceğim tek dal bu diye düşündüm. insan işini severek yaparsa ve onu hayat felsefesi olarak yaşarsa bence hertürlü başarılı olur. para da başarıdan sonra gelen bi izcidir. ve ben mühendisliğin başarıya en aç meslek olduğunu düşünüyorum:) biçok yerde 1000 liraya da 5000 liraya da çalışan insanlar tanıdım tek fark kendini kanıtlayabilme olsa gerek :eek:

Hocam çobanın şartları çok iyiymiş, nerdeydi bu iş? :)

Hakikatten çok iyi... En azından bize göre çok iyi... Ama yerini söylemem. Ben talibim... :D

Keşke mesleğimi bu kadar çok sevmesedim diyorum bazen... Mesleğime ve kendime olan saygımı kaybediyorum...

Sadece çoban mı ? Sitelerde (sadece adı) bekçi olanların şartları bile çok iyi. Yazın az, kışın hiç çalışmadan 1200 TL maaş + SGK + ev + elektrik-su + yakacak ve ordan burdan birçok yangelirleri oluyor...

Yani neymiş ??? Geçinecek kadar para kazanmak için, okumaya gerek yokmuş... Bizi kandırmışlar... Etiket (kariyer) çok da bişey değilmiş...
Şimdi siz mühendislerin yazdıklarını okuyunca, iyi ki az daha okuyup mühendis olmamışım diyorum... :D
Kah direğe tırmanıyor, kah topraklama kazıyor, kah duvar kırıyor, ama mühendislerin pek çoğundan fazla kazanıyorum... ;)

Şaka tabi... :D

ya herkez bugunden bahsediyor bundan 30 yıl sonrasını kımse düşünmüyor, sürekli 2o li yaşlarda olmıyacaksınız beyler

Hakikatten çok iyi... En azından bize göre çok iyi... Ama yerini söylemem. Ben talibim... :D

Keşke mesleğimi bu kadar çok sevmesedim diyorum bazen... Mesleğime ve kendime olan saygımı kaybediyorum...

Sadece çoban mı ? Sitelerde (sadece adı) bekçi olanların şartları bile çok iyi. Yazın az, kışın hiç çalışmadan 1200 TL maaş + SGK + ev + elektrik-su + yakacak ve ordan burdan birçok yangelirleri oluyor...

Yani neymiş ??? Geçinecek kadar para kazanmak için, okumaya gerek yokmuş... Bizi kandırmışlar... Etiket (kariyer) çok da bişey değilmiş...
Şimdi siz mühendislerin yazdıklarını okuyunca, iyi ki az daha okuyup mühendis olmamışım diyorum... :D
Kah direğe tırmanıyor, kah topraklama kazıyor, kah duvar kırıyor, ama mühendislerin pek çoğundan fazla kazanıyorum... ;)

Şaka tabi... :D

oldukça abartıyorsun bence arada sırada gazetede tv de çıkan haberlerden alıntı gerçekliği yok malesef bunların

oldukça abartıyorsun bence arada sırada gazetede tv de çıkan haberlerden alıntı gerçekliği yok malesef bunların

Hayır !!!
Hiçbiri alıntı değil... Hepsi gerçek...
Bahsettiğim çoban arkadaşım ve müşterim olan çiftlik sahibinin 32 adet büyükbaş hayvanına bakıyor...
Bahsettiğim bekçi, müşterim olan 52 konutlu sitede çalışıyor...

Bunların tamamı, piyasada olan insanların sıklıkla karşısına çıkan gerçekler... Ben Çanakkale Gelibolu'da yaşıyorum. Bunlar sadece bir-iki örnek. Buyurun misafirim olun, sizi o insanlarla tanıştırayım...
Çok zor yetişen biz teknik insanlara göre, çok daha iyi kazançlara, çok daha kolay ulaşan o kadar çok insan var ki...
Ben öğrenciyken, teknisyene çoban maaşı teklif edileceği hayaldi... Ama gereçek oldu...

siz nerede yaşıyorsunuz arkadaşlar bu paralar şaka mı?ben asgari ücretin 600 tl olduğu bir ülkede yaşıyorumda.

ya herkez bugunden bahsediyor bundan 30 yıl sonrasını kımse düşünmüyor, sürekli 2o li yaşlarda olmıyacaksınız beyler

o yüzden özelde çalışalım dimi ;)
Mantığına kurban olduğum hocam benim.
Kaç puanla atanıyordun bu arada? :D

Ben anadolu öğretmen lisesi mezunuyum hertürlü öğretmen olabiliyodum ama mühendislik bölümü seçtim. bence bu işlerde biraz idealist olmak gerekiyor. evet öğretmen olunca belki daha fazla para alabilirdim daha az çalışarak fakat ben bu işi ömrüm boyunca yapıcam ve mutlu olabileceğim tek dal bu diye düşündüm. insan işini severek yaparsa ve onu hayat felsefesi olarak yaşarsa bence hertürlü başarılı olur. para da başarıdan sonra gelen bi izcidir. ve ben mühendisliğin başarıya en aç meslek olduğunu düşünüyorum:) biçok yerde 1000 liraya da 5000 liraya da çalışan insanlar tanıdım tek fark kendini kanıtlayabilme olsa gerek :eek:

Arkadaşımız tek mesajı bu konuya!!!!!!!!!!!! sen kpss den kaç puan almıştın arkadaşım ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,293
Son üye
EagleClaw

Yeni konular

Geri