muhabbet kuşu

330nF

Üye
muhabbet kuşu aldım ve nasıl kendime alıştırırım bilmiyorum. internette araştırdım kimi zorla yakala sev diyo kimisi aç bırak diyor sizce ne yapmalıyım. aranızda besleyenler varsa yardımcı olabilirmi.

:)muhabbet kuşları yakalayıp seveyım dersen uzaklaşir kendı halınde bırak oyun oynamak ıstedığınde ılgılen mesela bende var televızyona baktığımda ılgı ıstıyor bende televızyonda haberlere odaklanmış oluyorum elımdekı kumandayı dovuyor bende kumandayı elımde canlıymış gıbı karşı atağa geçıyorum o zaman elıme gelıyor aç kaldığında elınden yem yer telefonla konuşturmaz ılgı çekmek için kulağını ısırır olmadı ağzıma yapışıyor tam kelıme oğrenecek yaşta bir yaşini yenı bıtırdı islıkla çaldığım şarkı türkülerı dınlemek için ıyıce ağzıma sokuluyor kafasına gore bıraz sonra aynı şarkı türkulerı islıkla çalıyor bazen oğlummu kuşu oynatmak için islik çalıyor sanıyorum ama küş aynen taklıt edıyor yaramazlıkları yazmakla bitecek gıbı değıl:)

hayvan sevgisi bambaşka yanlız hanımla küş için kavga edıyoruz :)tabii tatlı kavgalar çunku açip ortaya bırakıyorum kaka yapıyor bağlamak için uygun bişeyde yok maalesef:)

1 ay oldu alışmadı daha ne kadar oluruna bırakabilirim ki :) daha yavru sayılır 2 aylık benimkisi :)

ne kadar ilgi gösterirsen o kadar çabuk alışır.onunla bol bol konuş.yakalamaya çalışma çünkü senden korkar.

zorla guzellık gercekten olmuyor.yakalayıp sevmeye kalkma arkadaşın dedıgı gıbı bı korkarsa zor aışır sana.benım hayvan enısteme gıcık olurdu korkuttugu ıcın.ne zaman adam bıze gelse,herkezın elıne gelen omzuna konan kus ona ucakların yaptıgı gıbı sortı yapıp yuzune kanatlarını vuruyordu.denılen dogru.bıraz ac bırakıp yemı ılk once senın elınde tuttugun kaptan daha sonrada elınden yedırmeye alıştır.zaten o arada alışıyor ama ılakıde ılgı.cok uzerıne dusmen lazım..

ilgisini çekecek bir konuşması için olay keşfettım telefona ses kaydı yapıyorum telefon tv kumandasına sahıp olmaya bayılıyor çunku benım elıme geçınce kumanda veya telefon ılgı gormedığını duşunuyor gerçekten çok zekı hayvanlar muhabbet kuşları bende telefona ses kayıt ettım devamlı dınletıyorum dınledığı kelımeyı ezberlıyor

bir aksam yemi kafesinden all wee dısarı da bir yerde olsun yemi ...
bir qun sonra sabah.. kusu dısarıya sal dolasıp dolasıp senin yanına qelecektir...
bunun mantıqı ise kus yanına qelince onu besleyeceqinden kendine zarar wermediqini anlaması...
bunu periyodik olarak uyqulaa .. sana cok alısır.. benim muhbbetler papaqanlar qobeqimde cekirdek yiyorlardı onları da bu sekilde alıstırdım...

ama sakın yakalamayaa calısma

onlar zaten qelip senle alısınca oyun oynamayaa calısır...

:)muhabbet kuşları yakalayıp seveyım dersen uzaklaşir kendı halınde bırak oyun oynamak ıstedığınde ılgılen mesela bende var televızyona baktığımda ılgı ıstıyor bende televızyonda haberlere odaklanmış oluyorum elımdekı kumandayı dovuyor bende kumandayı elımde canlıymış gıbı karşı atağa geçıyorum o zaman elıme gelıyor aç kaldığında elınden yem yer telefonla konuşturmaz ılgı çekmek için kulağını ısırır olmadı ağzıma yapışıyor tam kelıme oğrenecek yaşta bir yaşini yenı bıtırdı islıkla çaldığım şarkı türkülerı dınlemek için ıyıce ağzıma sokuluyor kafasına gore bıraz sonra aynı şarkı türkulerı islıkla çalıyor bazen oğlummu kuşu oynatmak için islik çalıyor sanıyorum ama küş aynen taklıt edıyor yaramazlıkları yazmakla bitecek gıbı değıl:)
Denildiği gibi ilgilenmeyince ilgi bekliyo yaklaşıyo sana ..

kendi haline bırakmak ve onunla konuşmak uzaktan sevmek daha etkili

Forum istatistikleri

Konular
129,184
Kullanıcılar
451,541
Son üye
hyo23

Yeni konular

Geri