siz hangi marka sensörü tercih edrsiniz

toz varsa optikte problrm demektir.tozun ne kadar olduğuda önemli tabi un gibimi yoksa daha farklı bir yapıya sahipmi.genelde kapasitif kulanılır var/yok kontrolü için ama uzun vadede kapasitif nemden ve tozun kalıp gibi sensörün uzu-cunda kalmasından dolayı sorun yaratır.ultrasonik kullansan toz çok olursa sensör hata yapabilir yada ses yansıması tam olmayabilir. optiğe baktığında ise tozun tozuşmayı ne kadar yaptığı önemli sen gözünle tozdan dolayı göremiyorsan sensör nasıl görsün.

özel tip kapasitifler var üzerindeki sviçlerden toz hassasiyetini ayarlıyorsun.oda olabilir. ama toz un ne tozu olduğu önemli un, kömür, kalsit, vb.

Ben elimdeki paraya göre bakarsam param fazla ise sick kullanırdım kaliteli olduğu için ama param az ise mefa var türk malı onu kullanırdım.

YÜksek Frekansta ÇaliŞtirilmak İstenen SensÖrler İÇİn Baumer Marka SensÖrlerİ SeÇmek DoĞru Olurdu Bence

omron'u tek geçerim fakat telemecanique ye göre fazla pahalı diğer markaların fiyatlarını pek bilmiyorum..

Berdibek ' Alıntı:
Ben elimdeki paraya göre bakarsam param fazla ise sick kullanırdım kaliteli olduğu için ama param az ise mefa var türk malı onu kullanırdım.
SICK kullanmak için çok paraya gerek yok, :) diğer markalaradan fiyatları çok farklı değil. önemli olan elma ile elma yı karşılaştırıp ona göre seçim yapmak.standart sensör fiyatları zaten herm arka içn hemen hemen aynı düzeyde, yüksek seri fotosel olduğundan zaten çok fazla üreten yok. en üstte doğru çıktıkça bu sefer sick ten başka en üst düzeyde sensör üreten olmadığı görülecek..( km bazında mm hassaiyetle mesafe ölçen, 1600 derecedki ergimiş metali görebilen sensör, alan tarayıcı 250 mt. çaplı. vb. )
karşılaştırmayı tabi mefayla yapmıyorum.

saygılarımla.

Arkadaşlar ..Bazı konularda olmazsa olmazlar vardır.SICK ise bu konuda olmazsa olmazlardan biridir. o yüzden çok da fazla kastırmaya gerek yok...SICK in ürünleri iyidir,kalitelidir ve ucuzdur.Pahalı olan aletler ise yaptığı işe göre bence normaldir.km bazında mm hassaiyetle mesafe ölçen, 1600 derecede ki ergimiş metali görebilen sensör alacaksınız ve bununda 10 euro olmasını beklemeyin..

saygılar

Benim çalıştıgım işletmede 2000 e yakın sensor var.

Yeni bir uygulama yaparken tercihlerimiz

Optik Sensor:

Hassas işler için hatasız yuksek kalitede işlem yapmak istersek Keyence kullanırız ama cok pahalıdır.Cins bir optik sensor problemi yasıyorsan ve para onemli değilse Keyence'de mutlaka bir cozum vardır.

Standart uygulamalarda Sıck kullanırız.

Enduktif sensor:

Hassas işler icin IFM satndart uygulamalar için Balluff kullanırız.

Basınc sensoru:

Hassas işler için Norgren standart işler için ne bulursak  kullanırız

Sıcaklık sensoru:

Elimko işimizi görüyor.

Arkadaşlar o kadar çok sensör firması var ki... Ne söylesek yalan olur. Aslında sensör üreticisi firmalar bikaç tane. Geri kalanları birbirlerine fason ürün yapıyorlar. x firması kendisine ait olan bir ürünü Y firması içinde üretiyor ve üzerine Y firmasının logosunu vuruyor. Tabi Y firmasıda ona buna ürün yaptırıp bende herşey var diyor. Hipermarketler gibi herşey var. Aslında böyle firmalardan uzak durun. OMRON, TELEMECANIQUE, SICK gibi firmalar ürünlerinin çoğunu başkasına yaptırıyor. Arçelik gibi mesala. Adamlarda herşey var. Ama her ürünü iyi değil. Her ürününü kendi yapmıyor çünkü. Konusunda profosyenel olan büyük imalatçıları tercih edin. Mesala BALLUFF, KEYENCE,IFM gibi. Bu firmalar ürünlerini kendileri yapıyor genelde. Hem kaliteli hemde proofosyenel çalışıyorlar. Her ihitayacınızı bir firmadan karşılayamazsınız. Mesala hassas işlerde Keyence, endüktif ve cetvellerde balluff, başınç sensörlerinde IFM kullanabilirsiniz. CNC tezgahlarında hareket ölçümü için HEIDANHAIN kullanın. Daha farklı sensörler için değişik profosyenel üreticilr var. Yani bir firmadan bütün sensörleri temin etmeyin. Kim iyiyse araştırın ondan alın.
Mesala otomotiv sektöründe gördüğüm kadarıyla genelde BALLUFF ve TURCK var. Üretimin çok hassas ve hızlı olduğu bu işletmeler bu markaları kullanılır. Basit yerlerde basit markalarıda kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar tek kelime ile Balluff sensörleri kullanın gerçekten çok istikrarlı bu sensörler her koşulda çalışıolar

exotic81 ' Alıntı:
Arkadaşlar o kadar çok sensör firması var ki... Ne söylesek yalan olur. Aslında sensör üreticisi firmalar bikaç tane. Geri kalanları birbirlerine fason ürün yapıyorlar. x firması kendisine ait olan bir ürünü Y firması içinde üretiyor ve üzerine Y firmasının logosunu vuruyor. Tabi Y firmasıda ona buna ürün yaptırıp bende herşey var diyor. Hipermarketler gibi herşey var. Aslında böyle firmalardan uzak durun. OMRON, TELEMECANIQUE, SICK gibi firmalar ürünlerinin çoğunu başkasına yaptırıyor. Arçelik gibi mesala. Adamlarda herşey var. Ama her ürünü iyi değil. Her ürününü kendi yapmıyor çünkü. Konusunda profosyenel olan büyük imalatçıları tercih edin. Mesala BALLUFF, KEYENCE,IFM gibi. Bu firmalar ürünlerini kendileri yapıyor genelde. Hem kaliteli hemde proofosyenel çalışıyorlar. Her ihitayacınızı bir firmadan karşılayamazsınız. Mesala hassas işlerde Keyence, endüktif ve cetvellerde balluff, başınç sensörlerinde IFM kullanabilirsiniz. CNC tezgahlarında hareket ölçümü için HEIDANHAIN kullanın. Daha farklı sensörler için değişik profosyenel üreticilr var. Yani bir firmadan bütün sensörleri temin etmeyin. Kim iyiyse araştırın ondan alın.
Mesala otomotiv sektöründe gördüğüm kadarıyla genelde BALLUFF ve TURCK var. Üretimin çok hassas ve hızlı olduğu bu işletmeler bu markaları kullanılır. Basit yerlerde basit markalarıda kullanabilirsiniz.

SICK 1956 DA KURLUMUŞ Bİ SENSÖR FİRMASI VE 5000 TANE ELİNDE PATENTİ VAR, ÜRÜNLERİN BİR ÇOĞUNU KENDİ YAPIYOR, ÇOK KÜÇÜK BİR KIZSMI BAŞKA FİRMALAR YAPIYOR, SATINALMIŞ OLDUĞU Bİ ÇOK FİRMA VAR, OPTEX, STEGMAN, İBEO, MAİHAK GİBİ.

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,933
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri