Gelin Rüzgar Türbini Yapalım

motoru yatak parçasının arkasına döner parçanın üstüne yerleştireceğim. Rotora dişli ile bağlanacak ve döner parçanın üstündeki delik vasıtası ile kabloları ayağın dibine kadar iletmeyi planlıyorum.
Kendime bi rulman buldum, döner parçayı onun üstüne oturtacağım çizimleri ona göre yaptım kanatlar için söylediklerinizi de dikkate alacağım çok teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
printer uzerınden soktuğum step motorla yaylada elektrık yoktu suyla çevırıp aydınlanmada kullandığım işildağın akusunu mukemmel doldurdu bır yaz boyu gece karanlıkta kalmadım

tekin126 ' Alıntı:
printer uzerınden soktuğum step motorla yaylada elektrık yoktu suyla çevırıp aydınlanmada kullandığım işildağın akusunu mukemmel doldurdu bır yaz boyu gece karanlıkta kalmadım
Sayın tekin126 arkadaşım !
Öncelikle böyle bir çalışmanız için tebrik ediyorum. Değil bir aküyü doldurmak, bir led bile yakan büyük bir iş başarmıştır benim gözümde.
Yaylada yaptığınız bu sistem hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz. Akan suyun debisi, basıncı ne kadar. Step motoru dakikada kaç devirle çevirdiniz. Buna benzer sizinde aklınıza gelen açıklama yapabilirseniz bizlerde faydalanmış oluruz.
Kolay gelsin.

MERHABALAR STEP MOTORDA DEVİR HIÇTE ONEMLI DEĞIL 100 DEVİRDAKIKA BILE ELEKTRIK URETMEYE YETER MAKSIMIUM 1000 DEVIRE ÇIKTI DIYELIM DİYOTLA DOĞRULTULDUĞUNDA 35-40 VOLTU GEÇMIYOR BU GERILIMIDE SVİÇ REGULATOR LM2576 BU ENTEGRE ÇIKIŞTA 1 AMPERLE 3 AMPER ARASI ISTENILEN ÇIKIŞI VERIR BEN AKU ŞARJ İÇİN 13.8 VOLT ÇIKIŞ AYARLADIM AKUYU ŞARJ ETMEYE YETIYOR ŞİMDI YAPSAM APW34063 KULLANIRDIM BENIM YAZDIĞIM ARKADAŞLARA FIKIR APW34063 SİVİÇ ADAPTOR VEYA ŞARJ CIHAZI YAPMAK İSTIYENLERIN BU ENTEGREYE DIKKATLERINI ÇEKERIM PİYASADA BOL HEMDE ÇOK UCUZ 25 YKR TANESI

ASLINDA BUNDA BİDE ÜLKEMİZDE RÜZGAR ALAN BÖLDELERİNDE TESPİTİ YAPILMASI GEREKİR EN AZIN DAN ÇOĞU BÖLGELERİMİZDEN HİÇ RÜZGAR EKSİK OLMAZ HATTA BAZI YERLERDE GÜZEL BİR DEVİR SAĞLAYABİLECEĞİMİZ RÜZGAR BÖLGELERİDE MEVCUTTUR
BEN DERİM Kİ BÖYLE BİŞEY YAPMAK İÇÖİN STEP MOTOR AYARLAMAK LAZIM
DAHA ÇOK VERİM ALIRIZ

Arkadaşlar her şey çok güzel çok iyi yalnız benim bir projem var mini olarak uyguladım ve çok elverişli oldu . hiç bir enerji kullanmadan elektirik ürettim tabi bunun büyük hali düşünülürse çok büyük akımlar hatta dünyaya yetebilecek elektirik bile üretilir ve bu proje araçlardada enerji kullanmadan ( benzin ,mozot ,gaz) çok güzel bir şekilde kullanılır ama sürekli çekiniyorum belkide bazılarının işine gelmeyecek canımı canımı sıkacaklar diye hep askıya alıyorum ...
ve yinede yorumlarınızı bekliyorum.

server_44 abicim

projeler askıda oldukca yorumlar hiç olmaz yorumlar olmasa makineler hep yerinde sayar geliştirilmez

ben derimki burada projeni daha iç detaya inerek sun vede tartışmaya aç inan burada kırıcı olan kişiler olduğu gibi o kırıcılara üstün gelecek şef gibi büyüklerimiz de bulunmaktadır

dediğim gibi projeyi biraz daha açık anlatmalısın

server_44 ' Alıntı:
Arkadaşlar her şey çok güzel çok iyi yalnız benim bir projem var mini olarak uyguladım ve çok elverişli oldu . hiç bir enerji kullanmadan elektirik ürettim tabi bunun büyük hali düşünülürse çok büyük akımlar hatta dünyaya yetebilecek elektirik bile üretilir ve bu proje araçlardada enerji kullanmadan ( benzin ,mozot ,gaz) çok güzel bir şekilde kullanılır ama sürekli çekiniyorum belkide bazılarının işine gelmeyecek canımı canımı sıkacaklar diye hep askıya alıyorum ...
ve yinede yorumlarınızı bekliyorum.
Sayın server_44 arkadaşım !
Öncelikle aramıza hoş geldin diyorum.
Yaptığın proje içinde canı gönülden tebrik ediyorum. Hiçbir enerji vermeden elektrik ürettim diyorsunuz. Aslında bu çok iddialı bir cümle. Az bir enerji verip, daha çok enerji alabiliyorum demiş olsanız bir nebze. O da henüz mümkün değil. Bu yazdıklarınız çok tartışma yaratacak bir konudur. Çeşitli yorumlar yapılacaktır, buna hazırlıklı olmalısınız.
Varsayalım gerçekten böyle bir proje yaptınız, bu öyle saklanacak gizlenecek bir buluş değil. Dünyanın kaderini değiştirecek bir buluştur. İstersen Bill Gates' i yanında çırak olarak bile çalıştırabilirsin. ;)

Haklı olarak birilerinin tekerine çomak sokmuş olacaksın. Ben senin yerinde olsam projeyi bir cd.ye kaydedip, ülkemizde gerekli her yere gösterirdim. Hatta Cumhurbaşkanına, Başbakana, Enerji bakanlığına gösterirdim. Devlet güvencesi altına aldırırdım.

Bütün bu yazdıklarımın yanında şunuda belirteyim. Bu anlattıklarınız kağıt üzerinde böyle böyle yaparsam olur diye düşünüyorsanız, tam olarak birebir çalışma yapmamışsanız, kağıt üzerindeki çalışma ya da kafa içinde bulunan projeler gerçek uygulamaya geçerken pek te mümkün olmadığı görülür.

Gene de çalışma içinde olduğunuz ve birşeylere kafa yormanız takdire şayandır.

Kolay gelsin.

şefim size bişey soracam forumunuzu inceledim ve şu konu aklıma takıldı elektrik üretimi için step motor kullanılmaktan bahsediliyor. Step motorla elektrik üretilebilirmi?

sayın şefim.projeniz hakkında detaylı fikrimiz olmadıgından bir yorum yapamıyorum.biraz anlatırmısınız teşekürler

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri